Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.06.2019

Богослужіння Троїцької суботи очолив Намісник Лаври

007Субота перед святом Святої Трійці є особливим днем поминання спочилих і іменується Троїцькою батьківською. Божественну Літургію в цей день в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Намісникові співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон і братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері владика Павел молився за вечірнім богослужінням в тому ж храмі, під час якого в співслужінні архієпископа Нежинського і Прилуцького Климента очолив парастас. Під час служби в вівтарі молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про важливість молитви за спочилих і про традиції поминання покійних, нагадавши про наступне: «Ми не повинні забувати молитися за тих, хто вже відійшов у інший світ. Наша молитва — це єдиний засіб, який може змінити їх загробну участь. Багато може молитва Церкви, і всі ми, дорогі браття і сестри, переконуємося в цьому, коли довіряємо своє життя Богу.

Цей суботній день, коли ми поминаємо наших покійних родичів і всіх від віку спочилих православних християн, змушує і нас з вами задуматися про те, що настане момент, коли і нам доведеться дати відповідь за всі наші діяння. І тоді ми будемо сподіватися на те, щоб і за нас хтось попросив про помилування у Бога. 

Нехай же Всемилостивий Господь за молитвами Своєї Пречистої Матері допоможе нам пройти наш життєвий шлях так, щоб нам не соромно було з’явитися на суді перед Господом Іісусом Христом, а наших покійних родичів упокоїть в оселях праведних, де всі святі Його перебувають!»

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також за богослужінням сугубо молилися за упокій спочилої братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври і за всіх від віку спочилих православних християн.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого в храмі була звершена соборним чином панахида.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: