Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.03.2017

Богослужіння Неділі Торжества Православ’я в Лаврі очолив Предстоятель УПЦ

В першу Неділю Великого посту, коли вся повнота Православної Церкви звершує святкування Торжества Православ’я, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин Торжества Православ’я і очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (ректор КДАіС), архієпископи: Гурій (Кузьменко), Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій, братія обителі в священному сані.

Напередодні ввечері Блаженнішого Владику зустрічали братія і гості монастиря на чолі з намісником Лаври і архіпастирями, що співслужили.

Після читання Євангелія на Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з проповіддю, в якій наголосив, що «…сьогодні перша неділя Великого посту, яка називається Неділею Торжества Православ’я. У цей день підносяться особливі соборні молитви у всіх православних храмах всього світу, в яких ми дякуємо Богу за те, що в тяжкі часи Він допоміг нам зберегти Православну віру». Блаженніший Владика розповів про історію Християнської Церкви в перші три століття, коли вона була гнана, але на крові мучеників, подібно як на насінні, зросло християнство, розповів про те, як Церква перестала бути гнана, але в ній почали з’являтися єресі. І саме для цього Церквою були скликані Вселенські Собори, яких було сім, щоб засудити всі лжевчення про природу Христа, про іпостасі Святої Трійці, про Богородицю, про шанування ікон і багато інших.

«При імператриці Феодорі в 867 році восторжествувала чистота віри, — сказав Первосвятитель, — було встановлено Торжество Православ’я. І з того часу кожен Великий піст в першу Неділю у всьому світі у всіх Православних Церквах звершується цей подячний молебень. Ми дякуємо Творцю за те, що Він сподобив нас бути серед тих, хто правильно знає і сповідує Його. Нехай же Господь допомагає нам зберегти чистоту Православної віри. Як ми її прийняли — так ми повинні і передати її нашим нащадкам. Ми дякуємо Богові за те, що є членами Православної Церкви і сповідуємо Православну віру!»

За богослужінням молилися посли і представники посольств держав, більшість населення яких складають православні християни — Російської Федерації, Білорусі, Грузії, Румунії, Греції, Молдови, Болгарії, Сербії, Македонії.

Після закінчення богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви подякував співбратіям архіпастирям і братії, що співслужили, за молитви, подякував високопоставленим гостям і всій своїй пастві за молитви і закликав на всіх Боже благословення.

Фото Юрія Томанюка 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: