Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

02.04.2017

«Засяяла ти немов сонце, Марія всехвальна…»

005У Неділю п’яту Великого посту, коли вся повнота Православної Церкви відзначає пам’ять преподобної Марії Єгипетської, в Лаврі були звершені урочисті богослужіння.

Напередодні ввечері всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Ірпінський Климент, братія монастиря в священному сані.

Після полієлея Первосвятитель Української Православної Церкви з нагоди 90-ліття від дня народження нагородив заслуженого регента України Михайла Семеновича Литвиненка орденом Української Православної Церкви святого рівноапостольного князя Володимира I ступеня. У сам недільний день в тому ж храмі Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого у співслужінні архієпископа Пантелеімона і братії Лаври.

Після читання Євангелія владика Намісник звернувся до пастви і багаточисельних паломників зі словом проповіді. «Господь робить все для того, щоб утихомирити людське серце, — сказав владика, — щоб приготувати його для прийняття Божественної благодаті. Настав закон благодаті, сили і милосердя через Ісуса Христа, Який зійшов на Голгофу і пролив Свою Кров за весь людський рід. Ціна нашого життя — страждання і смерть Ісуса Христа. І тепер ми повинні дякувати Йому і Його любові за можливість жити в цьому світі в благодаті, в Церкві, в участі в Таїнствах церковних. І саме тоді у нас пробуджується совість, пробуджується, коли Бог з нами, коли Він торкається нашої душі, і тоді людина бачить свою гріховність, подібно до того, як змогла її побачити преподобна Марія Єгипетська».

Митрополит Павел розповів про життєвий подвиг преподобної Марії, про її сердечне покаяння, про те, як вона, будучи великою грішницею, змогла побачити образ Божий і принести гідний плід покаяння, який привів її до Царства Небесного і до вічних благ.
Під час Літургії Намісник обителі звершив священицьку хіротонію клірика Київської єпархії.

Під час богослужіння з благословення Предстоятеля УПЦ підносилася молитва про припинення військового конфлікту і дарування миру в Україні, про тих, що страждають від протистояння в Донбасі і звільнення полонених.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону і братії, що співслужили, за молитви, іменинниць привітав з днем пам’яті преподобної Марії Єгипетської, причасників з прийняттям Тіла і Крові Христових і на всіх закликав Боже благословення.

Фото Андрія Євенчука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель нагородження

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: