Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.06.2020

«Якщо людина піде шляхом, що веде до Бога, то вона стає святою»

001У першу неділю після свята Святої Трійці, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять усіх святих, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в співслужінні митрополита Вінницького і Барського Варфонофія і місцевого духовенства в храмі на честь усіх святих на місці будівництва кафедрального собору Воскресіння Христового Української Православної Церкви.

У першу неділю після свята Святої Трійці, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять усіх святих, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в співслужінні митрополита Вінницького і Барського Варфонофія і місцевого духовенства в храмі на честь усіх святих на місці будівництва кафедрального собору Воскресіння Христового Української Православної Церкви.

Напередодні ввечері в Успенському соборі Святої Печерської обителі Намісник Лаври митрополит Павел очолив недільне всенічне бдіння у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, а також братії і гостей монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про подвиг святих угодників Божих, після чого продовжив: «Господь дарував нам можливість так само досягати святості, адже завдяки Його подвигу все земне з’єдналося з Небесним. І ми щасливі, що маємо тих святих угодників, які моляться за нас у Престолу Творця. Нам варто тільки стати ближче до Бога, а для цього від нас вимагається глибока віра, усвідомлення своєї гріховності, бажання виправитися і здатність за все дякувати Богові.

Дякувати ми повинні і за те, чого ми досягли, і за благодіяння, і за те, що нам часом здається несправедливим, адже все це ми отримуємо по нашим заслугам. Ми повинні пам’ятати, що незважаючи ні на що Господь створив нас для Його Царства і для вічного блаженства людини. А досягти цього ми можемо, дивлячись на святих угодників, які були такими, як і ми.

Вони переживали такі ж події, природні катаклізми, війни, революції, політичні баталії, тілесні хвороби, духовну зневіру, але вони перемогли все це, тому що знали: вони тут в гостях і потрібно вести війну, війну не проти ближнього, не проти народу, але війну проти самих себе, проти своїх пристрастей і пороків. Найважче – перемогти самого себе, часом це здається неможливим, але святі показують нам, що все можливо в Богові, і тоді людина отримує вічність, вічність з Богом, вічність в Богові і стає спадкоємцем Царства Небесного.

Тому, дорогі браття і сестри, збережемо святу віру православну, збережемо те, що нам передали святі отці, збережемо себе у Святій Соборній і Апостольській Церкві. Нехай же Господь за молитвами всіх угодників Божих допоможе пронести і нам свій життєвий хрест, збереже нас від усякого зла, а у певний час сподобить кожного з нас стати одесную Його і успадковувати вічні блага у обителях Царства Небесного!».

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії владика Павел подякував владиці Варсонофію і братії, які співслужили, за молитви, привітав усіх з днем небесних покровителів, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Божественну Літургію у Великій церкві нашої святої обителі очолив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Після читання Євангелія Предстоятель розповів про шанованих в цей день всіх святих, зупинившись на деяких прикладах житій подвижників, які жили, працювали і молилися в різний час, в різні епохи, були різного соціального і духовного сану. Він продовжив: «Є різні шляхи, які ведуть людину до Бога, але якщо людина піде шляхом, що веде до Бога, то вона стає святою. Ті приклади святих, про яких ми згадали, не є для нас прикладом для буквального наслідування, це приклад для нашого укріплення, щоб кожен з нас хоч трошки намагався бути вірним Богу. Тому що хто вірний в малому, той стане над багатьма, коли Господь прийде кожному віддати згідно з ділами його. Нехай же молитвами всіх святих нашої Церкви Господь, дорогі браття і сестри, зберігає кожного з нас, допомагає нам на землі жити так, щоб ми стали жителями Царства Небесного!»

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Київ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: