Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

28.04.2019

Вітання Священноначалія з Пасхою Господньою від братії Лаври

002

У День Світлого Христового Воскресіння братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври на чолі з Намісником митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом привітали свого Священноархімандрита Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з цим великим торжеством в Хрестовоздвиженському храмі монастиря.

Владика Павел, звертаючись до Предстоятеля Української Православної Церкви, сказав: «Сьогодні Господь дарував нашій Церкві період випробувань, але Він дарував нам і велику милість. Всі ми бачимо, дорогий Блаженніший Владико, як люди йдуть до храмів, як вони заповнюють їх, як вони поспішають на Ваші проповіді, прагнуть почути слова повчання і отримати Ваше благословення.

Дозвольте в цей день від імені всієї братії вклонитися Вам до землі, подякувати Вам за Ваші молитви, за Ваше піклування про братію, за Ваше терпіння, подякувати Вам за Вашу любов. Цей рік був важким, Ви не боялися сильних світу цього, Ви ні на хвилину не відступали від істини, Ви говорили і говорите правду. Господь через Вас керує Своєю Церквою в нашій країні, і ми бачимо, що церковний корабель знаходиться в надійних руках.

Ваше Блаженство, дозвольте ще раз подякувати Вам за те, що Ви робите для Лаври. Вашими трудами освячуються храми, проходять їх будівництво і реставрація. Вашими трудами відкриваються монастирі по всій Україні, утверджуються семінарії та інші духовні навчальні заклади, і все це є свідченням того, що Господь через Вас проявляє Своє милосердя до всіх нас. І всі ми, Ваші вірні чада, вдячні Богу за те, що маємо можливість перебувати в послухові Вам. Нехай Божа Матір невпинно допомагає Вам, а Господь зміцнює на всіх шляхах Вашого земного життя!»

Також владика Павло підніс Першосвятителю пасхальне яйце з дерева з написаною на ньому іконою Божої Матері і букет червоних троянд. У слові-відповіді Блаженніший Владика подякував митрополиту Павлу за такі теплі побажання, продовживши: «Я хочу привітати вас, дорогі браття, словами, які вище за будь-яку людську мудрість, за всяку ангельську мудрість, це слова «Христос Воскрес!» Нехай Господь допомагає вам у всіх ваших працях, дарує вам любов! Бережи вас усіх Господь в цій любові, жертовній любові до Бога і один до одного!» На завершення Блаженніший Митрополит Онуфрій підніс братії пам’ятні подарунки.

В цей же день після закінчення Чину про Панагію на святковій трапезі від імені братії Святої Печерської обителі владику Намісника привітав казначей монастиря архімандрит Нестор.

Отець Нестор, звертаючись до владики Павла, сказав: «Істина Воскресіння Христового свідчить про те, що наше земне життя є початком життя вічного. Ця істина спонукає кожного християнина піклуватися не тільки про своє особисте духовне зростання, але також і про те, щоб брати активну участь в побудові суспільства, в якому буде панувати мир, любов та злагода.

Усе Ваше життя, дорогий Владико, наповнене мужністю прямування за Христом Воскреслим. У молитві Ви черпаєте свої сили фізичні і духовні для успішного продовження Вашого служіння на посаді Намісника, святителя Церкви Христової. Своїм особистим прикладом, своєю проповіддю, глибиною своєї віри і ревністю про Бога Ви надихаєте нас, Ваших смиренних послушників. Дозвольте ж в цей день від імені братії побажати Вам по-синівські світлої радості про Христа Воскреслого, а також Його всесильної допомоги, миру і здоров’я на многая і благая літа!»

Митрополит Павел від щирого серця подякував отцю Нестору і всій братії за такі теплі слова, а також привітав тих насельників Лаври, які в ці дні відзначають день свого чернечого постригу, день хіротонії, подякував архімандриту Єремії, який до недавнього часу ніс послух блюстителя Ближніх печер, за його багаторічні труди, і привітав ієромонаха Іоанна з призначенням на цей послух. На завершення вітання владика Павел підніс братії Лаври пам’ятні подарунки до дня Святої Пасхи.

У це світле свято митрополит Павел також прийняв численні поздоровлення від хорів, які несуть послух у Лаврі: митрополичого хору під керівництвом архімандрита Геронтія, хору Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа, архієрейського хору під керівництвом Дениса Розумца, також від студентів Київської духовної академії і семінарії, від ігуменів, ігумень і насельників інших монастирів, численних гостей і паломників Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: