Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.06.2018

«Величаємо вас апостоли, мученики, пророки і всі святі…»

В Неділю Всіх святих Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію у Всіхсвятському храмі на місці будівництва кафедрального собору Воскресіння Христового міста Києва. Владиці Павлу співслужили єпископ Бородянський Варсонофій і численне єпархіальне духовенство.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив недільне всенічне бдіння у Великій церкві Києво-Печерської Лаври у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, а також братії монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до всіх зі словом проповіді, розповівши про Неділю Всіх святих, хто такі святі люди, як вони стяжали благодать Святого Духа і досягали святості: «…віруючим людям можливо все. Своїми молитвами святі зупиняли війни, зупиняли сонце, продовжували день, зупиняли водні потоки, вони зводили з неба дощ і забороняли дощу. Багато з них були невченими, але вони були віруючими людьми. Тому і Господь спонукає просити, невпинно просити Його, і Він неодмінно дасть все необхідне для нас і для нашого спасіння!

Христос невпинно втішає нас, і хоч би яка частина нашого життя, наша молодість пройшли в гріхах, Господь все одно приймає нас, варто лише прийти і принести належний плід покаяння. Господь приймає нашу молитву, але ще більше чує святих мучеників, сповідників, праведників, які стояли за чистоту нашої віри. Ми ж повинні йти в храм і ставати перед Богом, не боячись нічого, адже Господь безперестанно буде з нами! І поруч з нами будуть всі угодники Божі, які зберегли для нас віру і нас зберігають у Святій Церкві і по сей день. Ми повинні бути вдячні Богові, Дивному у святих своїх, Який прийшов для нашого спасіння на землю; ми повинні зберігати себе в Церкві, таким чином зберігаючи саму Церкву, адже всі ми є її члени і за словами апостола Павла є храмом Божим, і Дух Божий живе в нас. Ми повинні зберігати вчення Церкви, ті постанови, які були затверджені святими отцями на Вселенських і Помісних соборах, адже зроблено це було на підставі апостольського вчення і Передання християнської Церкви. Будемо молити Бога і всіх святих, щоб вони з Божою Матір’ю прохали Бога послати довгоочікуваний мир в нашій країні, щоб Господь просвітив наш затьмарений розум, щоб перетворив наші душі і всі ми разом стали спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

Під час Літургії була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

На завершення богослужіння було проспівано славлення Неділі Всіх святих, а також проголошено «многая літа» всьому освяченому собору, після чого митрополит Павел подякував владиці Варсонофію, священикам, які співслужили, і всім, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви, привітав паству з днем небесних покровителів, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: