Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.06.2018

В день небесного покровителя Предстоятель УПЦ очолив Літургію у Великій церкві Лаври

002У день свого тезоіменитства Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну Літургію в Успенському соборі Лаври.

Первосвятителю співслужили постійні члени Священного Синоду Української Православної Церкви: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова ВЗЦЗ УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, сонм архієреїв, численне лаврське духовенство та гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння в тому ж храмі.

Після читання Євангелія на Літургії Предстоятель звернувся до парафіян і паломників Лаври з проповіддю, розповівши про життєвий шлях і подвиг шанованого в цей день преподобного Онуфрія Великого, про ті чудеса, які Господь створив за молитвами преподобного під час його земного життя і які відбуваються його заступництвом і донині, після чого продовжив: «Це приклад того, наскільки людина, яка любить Бога і молиться Богу, корисна для цього світу. Молитва — це та божественна доброчесність, яка схиляє небо до землі. Молитва зводить на людину, на весь світ, на землю Божественну благодать, яка все освячує, все оживотворяє, дає силу землі плодоносити, дає силу вітру бути корисним людині, яка допомагає людині терпіти ті складності, які сама людина заподіює собі і які ми завдаємо один одному, і особливо ті, які нам завдають злі духи. Божественна благодать покриває людей від усього зла. Не потрібно думати так, що світ живе тому, що є великі царі, правителі, політики. Не через те світ живе. Навіть царі і всі грішні живуть заради молитов, може, небагатьох людей, які пішли від цього світу, які сховалися від людської уваги, але які принесли себе в молитовну жертву Богові, які моляться день і ніч і просять у Бога милості для всіх нас.

Пам’ять про преподобного Онуфрія зберігається в людських серцях і до сьогоднішнього дня, незважаючи на те, що його подвиг був прихований від людських очей. Було багато правителів, філософів, мудреців, які постійно перебували на арені суспільного життя, які кожен день себе показували світу і заявляли свої думки. І про них уже світ давним-давно забув. А преподобні, які жили в пустелі і які молилися за цілий світ, ось про них світ пам’ятає і пам’ятатиме довіку. Нехай молитвами преподобного Онуфрія Господь допомагає нам молитися і просити у Бога прощення за свої гріхи, молитися за своїх рідних, близьких, знайомих, молитися за весь світ. Нехай Господь допомагає нам бути смиренними, лагідними, не виставляти себе, але покривати себе любов’ю до ближнього і до Бога, покривати себе смиренням. І той, хто упокорюється, тому Бог дає благодать. Нехай за молитвами преподобного Онуфрія Господь допомагає нам гідно жити на землі, щоб ніякі випробування не похитнули нашої людської гідності і нашої любові до Бога і до ближнього. І тоді ми також станемо спадкоємцями того життя, яке отримав від Бога преподобний Онуфрій і яким насолоджуються всі святі на небі, прославляючи Єдиного в Трійці Бога!»

Після закінчення богослужіння і співу величання преподобному Онуфрію Великому від імені єпископату, духовенства і мирян Блаженнішого Митрополита Онуфрія привітав митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, побажавши Первосвятителю міцності сил, здоров’я душевного і тілесного і безперестанної допомоги Божої в нелегкому предстоятельському служінні. На завершення тезоіменитому Первосвятителю і всьому освяченому собору було проголошено «многая літа».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Успенська площа іменини прп.Сергій

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: