Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

25.06.2020

Священноархімандрит Лаври очолив богослужіння в день свого тезоіменитства

048У день пам’яті преподобного Онуфрія Великого Божественну Літургію на площі перед Успенським собором очолив Священноархімандрит Святої Печерської обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, глава Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископат Української Православної Церкви та багаточисельне духовенство.

Напередодні ввечері Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника Лаври митрополита Павла, преосвященних архіпастирів, братії та гостей обителі в священному сані очолив всенічне бдіння на площі перед Великою церквою.

Після читання Євангелія на Літургії Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про життя і молитовний подвиг преподобного Онуфрія Великого, після чого продовжив: «Згідно з церковним Переданням преподобний Онуфрій допомагає тим людям, які подвизаються, які борються з собою, які зберігають чистоту Святої Православної віри, які на перше місце у своєму житті ставлять своє спасіння: не посади, не багатство, що не життєвий комфорт, а саме спасіння, а все інше є для них другорядним. Молитва преподобного Онуфрія захищає таких людей, таких подвижників від падінь, від спокус і від гріха.

Нехай Господь за молитвами преподобного Онуфрія допомагає нам, дорогі браття і сестри, зберігати чистоту Святої Православної віри, а також боротися з собою. Ми не можемо зрівнятися в подвигах з преподобним Онуфрієм, але ми можемо хоч трішечки терпіти, хоч трошки впокорюватися один перед одним, поважати один одного, любити Бога, любити свого ближнього. Це ті основні закони і заповіді, які роблять людину чистою, непорочною і гідною вічного спасіння на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті». Також за Літургією молилися за упокій новопреставленого митрополита Софронія (Дмитрука).

Після закінчення Літургії Предстоятель УПЦ подякував братії, що співслужили, за молитви, а від імені єпископату нині тезоіменитого Блаженнішого Митрополита Онуфрія привітав владика Агафангел. На завершення Предстоятель Української Православної Церкви призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Успенська площа іменини прп.Сергій

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: