Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

12.01.2019

У Лаврі пройшов VIII Фестиваль колядок та щедрівок

008Традиційно в Різдвяні дні в стінах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври пройшов щорічний VIII Всеукраїнський фестиваль колядок і щедрівок «Різдвяні передзвони».

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія і під патронатом Намісника Києво-Печерської обителі митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла святковий концерт пройшов у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Ініціатором і куратором заходу є керівник Відділу інформації та зв’язків з громадськістю Святої Печерської обителі архімандрит Іларіон.

Перед початком фестивалю до учасників і всіх присутніх звернувся Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павел, який передав благословення Першосвятителя Блаженнішого Митрополита Онуфрія, сказавши наступне: «У ці дні ми згадуємо епохальні події, які відбулися багато століть назад. Незважаючи на те, що деякі вважають Христа Спасителя тільки історичним персонажем, деякі пророком, але все людство визнає, що дві тисячі років тому почалася нова ера. Сьогоднішнє свято почасти має своє місце в історії, але воно ніколи не закінчується. Коли людина приходить до Христа, коли вона усвідомлює, що Іісус Христос — його особистий Спаситель, Месія і Господь, а потім усвідомлює, що без Нього людина вже жити не може!

Свято Різдва Христа — це не що інше, як постійне втілення Богонемовля Христа в наших серцях. Нічого в нашому житті просто так не відбувається. Кожна людина шукає розради для себе, для свого серця, для своєї душі, людина шукає спокою і бажає знайти той блаженний стан, який тільки можна знайти в Богові. Наше серце — це Віфлеємські ясла, наше серце — це річка Йордан, наше серце — це Гроб, в якому було покладено Христа, наше серце — це місце, де знаходиться Вічний Бог!

І сьогодні ми зібралися в цьому святому храмі не просто так, але щоб прославити Новонародженого Богонемовля, щоб ще і ще раз побачити той образ, яким Господь наділив всіх нас. Змінюються часи, і в наших серцях можуть виникати сумніви, нерозуміння, смуток, але відповіді на всі свої життєві питання ми повинні шукати в Євангелії! Це допоможе нам зрозуміти і знайти сенс нашого життя, і в цьому хай допоможе і зміцнить усіх нас Господь!»

Також з вітальним словом виступив і архімандрит Іларіон, який сказав про значення Різдва Христового в житті кожної людини, побажавши: «Нехай в цих колядках, які ми сьогодні почуємо, Господь буде серед нас. Нехай в наших будинках завжди буде світло і затишно. Нехай всі біди обходять нас стороною, а любов примножується і перебуває в наших серцях. Світле свято Різдва Христового нехай дарує нам чудо і вміння радіти, а всім нам бажаю довгоочікуваної зустрічі з цим самим чудом!»

У фестивалі взяли участь: хор Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Підлубняка), вокальний ансамбль Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра, народна хорова капела «Дзвіночок» Київського Палацу дітей та юнацтва, народний академічний жіночий хор ім. Світлани Фоміних Миколаївського коледжу культури і мистецтв, вокальний ансамбль «PERFECTUM», хор храму ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», народний художній колектив дитячий фольклорний ансамбль «Яворина» школи мистецтв імені М. Д. Леонтовича м. Києва, академічна хорова капела Українського радіо.

Під час концерту був організований збір пожертвувань на лікування дітей з онкологічним захворюванням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео Різдво Христово концерт

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: