Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.09.2016

У день престольного свята Різдва Пресвятої Богородиці в Лаврі були звершені урочисті богослужіння

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, в якому звершують богослужіння і моляться викладачі та студенти Київських духовних шкіл. В Успенському соборі службу бдіння звершив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Ровеньківського і Свердловського Пантелеймона і братії монастиря в священному сані.

У саме двунадесяте свято Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павел очолив святкову Божественну Літургію перед храмом Різдва Пресвятої Богородиці.

Його Високопреосвященству співслужили ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, єпископ Ірпінський Климент, єпископ Вознесенський і Первомайський Алексій, а також академічне духовенство.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому сказав, що «…сьогодні ми покликані святими Богоотцями Іоакимом і Анною розділити їх радість і велике торжество Різдва Преблагословенної Діви Марії, Яка принесла нам велику радість — звістку про спасіння людського роду. Все Святе Письмо Старого Заповіту пронизане повідомленням про сьогоднішню подію».

Розповівши про історію Різдва Пресвятої Бог
ородиці від престарілих Іоакима і Анни, диво позбавлення від бесплодства, що відбулося з ними, митрополит Павел зробив акцент на тому, що «Господь справедливий і дає людині все тоді, коли ми цього потребуємо. Господь виконує Своє благе бажання тоді, коли у людини залишається надія тільки на Нього.

Святі Іоаким і Анна очікували Спасителя, всім серцем вірячи в прийдешнього Месію. Спаситель був народжений від їх Дочки. Нехай же і наше серце буде приготовлено для Народження Христа Спасителя в нашому власному житті.

Господь закликає всіх незалежно від положення людини. Він не залишає нікого на життєвому шляху, він закликає всіх, хто хоче бути Його Сином і спадкоємцем Царства Небесного. За молитвами Пречистої Богородиці Господь нехай сподобить досягти нам всім заповіданого Їм спасіння і прийти до тихої пристані в оселях праведних», — завершив владика Намісник.
На завершення Намісник Лаври подякував ректору КДАіС митрополиту Антонію за спільну молитву, побажав всім викладачам і студентам неухильно слідувати заповідям Христа Спасителя, нести світло Євангельської істини і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель відео великі свята КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: