Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

16.05.2024

У день 950-річчя преставлення прп. Феодосія Печерського в Лаврі звершені урочисті богослужіння

У день особливого торжества Києво-Печерської обителі, коли згадується преставлення преподобного і богоносного отця нашого Феодосія (+1074), соборні богослужіння були звершені в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського.

Напередодні ввечері було відслужено соборне братське всенічне бдіння, що розпочалося з малої вечірні, під час якої було прочитано Акафіст преподобному Феодосію.

Богослужіння всенічної зі святковою літією звершили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Вишневський Спиридон, Духовний Собор і братія Києво-Печерської Лаври, а також численні гості у священному сані.

У сам день свята після читання Євангелія за пізньою Літургією митрополит Антоній звернувся до вірян з архіпастирським словом, нагадавши про житіє і чудеса, звершені за життя, а також після преставлення преподобного Феодосія Печерського.

Під час Літургії було піднесено сугубу молитву за мир в Україні.

Також у цей день було звершено Літургію в печерах і храмі, названих на честь преподобного. Богослужіння очолив тезоіменитий архімандрит Феодосій.

Після закінчення богослужінь було звершено молебень і проспівано величання преподобному Феодосію Печерському, після чого була прочитана молитва первоначальнику гуртожиткового чернецтва.

Відеозапис соборних богослужінь із храму в ім’я прп. Агапіта Печерського доступний за посиланнями: всенічна та Літургія

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

прп.Феодосій

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: