Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Соціальне служіння

15.05.2018

Наслідуючи преподобного Феодосія, братія запрошують до трапези паломників і нужденних

001

Традиції гостинного прийому, розміщення паломників в монастирі і поділ з ними монашеської трапези своїм корінням сягають до часів початку чернечих подвигів на Київських пагорбах, до засновників Києво-Печерського монастиря, до життя шанованого в ці дні святого преподобного отця нашого Феодосія.

Так силами і працями братії Києво-Печерської Лаври стало традиційним проведення благодійної акції «Нагодуй ближнього». У теплі весняні дні трапезу для нужденних проводять під відкритим небом. Акція, куратором якої є помічник відділу соціального служіння Лаври архімандрит Гліб, проходить з благословення Намісника Святої Печерської обителі митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла.

Отець Гліб звершив по благочестивому звичаю перед початком трапези молитву, благословив приготовані страви, потім звернувся до всіх присутніх, висловлюючи подяку керівництву ресторану за надану можливість щотижня проводити таку благу справу.

Його слова були звернені до всіх учасників благодійної акції: до тих, хто з тих чи інших причин не може собі дозволити будь-яких надмірностей в житті, до тих, хто залишився без даху над головою або перебуває за межею бідності. Отець Гліб під час останнього обіду нагадав, що «підходить до закінчення пасхальний період, який триває 40 днів після Світлого Христового Воскресіння і закінчується святом Вознесіння Господнього. Це останні дні, коли ми вітаємо один одного радісними словами: «Христос Воскрес!», на що отримуємо відповідь: «Воістину Воскрес!» І хотів би побажати всім вам, щоб ця пасхальна радість, про яку так багато було сказано під час наших обідів, завжди перебувала з вами, щоб Воскреслий Христос був на першому місці у вашому житті, і тоді, ви самі в цьому переконаєтеся, все в житті стає на свої місця. Нехай Господь зміцнює вас, дарує мир душевний і постійну пам’ять про Бога, Який ніколи не залишає люблячих Його!»

На завершення учасники обіду подякували організаторам, священноначалію і братії Києво-Печерської Лаври за їхню працю і безперестанне піклування про людей, які дійсно мають в цьому потребу.

Також в день пам’яті преподобного Феодосія, ігумена Печерського (16 травня) на трапезу запросили всіх, хто в цей святковий день розділив з братією радість молитви.

За багаторічною традицією в день храмових свят було встановлено організовувати подібні обіди, щоб кожен, хто в цей день прибув до Києво-Печерської Лаври, міг підкріпити свої сили після Божественної Літургії та хресного ходу. Численним паломникам і парафіянам Святої Печерської обителі були запропоновані перші і другі страви, а також солодощі та напої.

Сам Господь не залишив тих, хто йшов за ним, слухаючи Його проповіді. Він нагодував п’ять тисяч людей, при цьому створивши «Чудо п’яти хлібів і двох риб» (див. Мт. 14:13-21). Так і насельники Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври опікуються усіма, хто бажає чути слово Боже і бути вірним Христу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Київ благодійність прп.Феодосій

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: