Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

28.03.2021

Священноархімандрит Лаври очолив свято Собору преподобних Печерських

009В другу неділю Великого посту вшановується пам’ять всіх преподобних отців Печерських. Напередодні цього великого свята Києво-Печерської Лаври в Успенському соборі обителі було звершено соборне всенічне бдіння, яке очолив Священноархімандрит монастиря Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили митрополити: Вишгородський і Чорнобильський Павел, Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ), Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Львівський і Галицький Філарет, Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Городницький Олександр, Конотопський і Глухівський Роман, Роменський і Буринський Іосиф, Фастівський Даміан, Васильківський Миколай, єпископи: Білогородський Сильвестр, Ладиженський Сергій, Згурівський Амвросій, Вишневський Спиридон, Ірпінський Лавр, Бородянський Марк, а також гості і братія в священному сані

Святкову літію з молитовним поіменним прикликанням всіх отців Печерських звершив Намісник Києво-Печерської Лаври владика Павел.

Також була звершена братська всеношна в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою. Богослужіння очолив духівник монастиря архімандрит Антоній, а літію – блюститель Ближніх печер архімандрит Іоанн. У сам день свята Літургію в цьому ж храмі звершив блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан.

Після читання Євангелія у Великій церкві Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до віруючих з архіпастирським словом, нагадавши про важливість духовного посту. Також Предстоятель УПЦ розповів про нетварне Божественне світло, чистоту якого захищав великий поборник Православ’я святитель Григорій Палама.

«Сьогодні Свята Церква святкує пам’ять усіх преподобних отців наших Печерських, – продовжив Митрополит Онуфрій. – Ці святі були споглядальниками цього Фаворського світла. Вони були нашими співвітчизниками і сподобилися ще тут, на землі, в тісних печерах бачити Бога у славі. Це міра подвижників, які досягли високих ступенів вдосконалення і навчилися впокорюватися. Ми ж цієї духовної міри ще не досягли, і нехай сподобить нас Господь вже на Небі побачити хоч в деякій мірі Його Божественну славу у Христі Іісусі Господі нашому!»

Традиційно в цей день ченці Києво-Печерського та інших монастирів були удостоєні богослужбових нагород.

Під час Літургії була звершена дияконська хіротонія.

Після закінчення богослужіння Предстоятель УПЦ звершив молебень на честь Собору всіх преподобних Печерських, після чого святим угодникам було проспівано величання, а віруючі окроплені святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: