Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

05.03.2023

Священноархімандрит Лаври очолив богослужіння Неділі Торжества Православ’я

В перший недільний день Великого посту, який називається Неділею Торжества Православ’я, Літургію у Києво-Печерській Лаврі очолив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. У храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського Блаженнішому Владиці співслужили: митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Баришівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

012Напередодні увечері у цьому ж храмі всенічне бдіння звершив Намісник Києво-Печерської Лаври.

Перед початком Літургії святителя Василія Великого було звершено особливе чинопослідування Неділі Торжества Православ’я перед іконами Спасителя та Божої Матері, які лежали на аналої посередині храму.

Після читання Євангелія Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до пастви з проповіддю, розповівши про історію християнства до прийняття Міланського едикту 313 року, після якого Церква перестала бути гнаною, і про період, який пішов потім. У цей час почали виникати єресі, які Церква засуджувала на Вселенських Соборах.

«У цей день, дорогі брати і сестри, ми дякуємо Господу за те, що та свята віра, яка називається Православною, перемогла і не була переможена ні розколами, ні єресями, — продовжив Блаженніший Владика Онуфрій. — Історичні дослідження свідчать, що єресі стали причиною початку розділення великої Візантійської імперії. Коли люди воздвигають у країні духовну брань на релігійному ґрунті, то вона перебуває в небезпеці розділення та розпаду.

Тому потрібно зберігати чистоту віри та насаджувати Православ’я не вогнем та мечем, а за допомогою любові. Ми сповідуємо ту віру, за яку святі отці були у вигнанні та в’язницях, їх мучили та вбивали, але вони терпіли, зберігали чистоту Православної віри.

Наслідуючи їх, благочестиві люди зможуть стати ще кращими, а для тих, хто живе невірно, віра допоможе в будь-який момент виправити своє життя і піти тим шляхом, який веде віруючих до життя вічного у Христі Іісусі Господі нашому!».

001За богослужінням були звершені священицька та дияконська хіротонії.

Також богослужіння були звершені у храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Божественну Літургію очолив духівник обителі архімандрит Антоній. Піснеспіви виконав хор КДАіС під керівництвом архімандрита Романа.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

001Після закінчення пізньої Літургії всі віруючі, духовенство та архіпастирі на чолі зі своїм Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм пройшли хресним ходом до Ближніх печер, де було звершено молебень, після якого Блаженніший Владика окропив усіх святою водою, ще раз привітав із Неділею Торжества Православ’я та прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель cross procession КДАіС молебень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: