Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

14.10.2020

«…Радосте наша, покрий нас від всякого зла чесним Твоїм омофором»

001-43У день великого свята Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії богослужіння у Великій церкві Києво-Печерської Лаври очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Це Богородичне свято не входить до числа 12 великих свят, тому називається недвунадесятим, але вже в XII столітті увійшло в богослужбовий устав на Русі. Вважається, що спочатку саме в Києво-Печерській обителі звершувалися перші богослужіння на честь Покрови Божої Матері. В основу свята покладено явлення над людьми, що молилися у Влахернському храмі в Константинополі, омофора Пресвятої Богородиці, який побачив святий Андрій, Христа ради юродивий.

Напередодні святкового дня в Києво-Печерській Лаврі всенічне бдіння звершувалося в декількох храмах. Богослужіння в Успенському соборі очолив Намісник святої обителі митрополит Павел. Його Високопреосвященству співслужили голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, архієпископ Бучанський Пантелеімон, духовенство обителі.

Під час Божественної Літургії в сам день свята після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом. «Ми і зараз бачимо покров Божої Матері, — відзначив Намісник. — Вона сьогодні живе в цьому храмі, тому що Сама сказала грецьким зодчим в тому ж Влахернському храмі: “Побудуйте мені Небесі подібний Дім в Києві. Я хочу там жити”. І ось своїми працями і зусиллями, ви, дорогі браття і сестри, дали притулок Божій Матері. Любіть храм, любіть свою Вітчизну і свій народ. Любіть один одного і тоді Бог миру і любові буде з усіма нами!»

Після закінчення Літургії було проспівано славлення Покрові Пресвятої Богородиці, після чого владика Павел привітав з днем Небесного покровителя регента хору КДАіС архімандрита Романа (Підлубняка), подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав всіх, хто молився за богослужінням, зі святом, причасників — з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових, після чого преподав усім Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник великі свята

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: