Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.11.2016

Предстоятель УПЦ звершив освячення іконостасу лаврського храму

https://youtu.be/un-fXhbaxMg

Храм Києво-Печерської Лаври на честь ікони Пресвятої Богородиці «Живоносне Джерело» поруч з джерелами преподобних Антонія і Феодосія Печерських широко відомий не тільки жителям столиці, а й усім паломникам Лаври. Саме в цій святій церкві вони зазвичай молилися під час молебнів перед шапочкою преподобного Марка Гробокопателя, брали участь в Таїнствах Хрещення, Вінчання, замовляли необхідні треби.

Деякий час храм був закритий на період проведення внутрішньої реставрації. І знову іконостас і кивоти засяяли позолотою, звільнилося більше місця для молільників. Тепер в храмі не буде відчуватися зимова температура завдяки утепленій підлозі.

Урочисте відновлення богослужінь з молебню з водоосвяченням і освячення іконостасу звершив Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви. Під час молебню Його Блаженству співслужили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископи Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій і єпископ Ірпінський Климент.

Священноархимандрит Лаври вручив благодійникам храму церковні нагороди і грамоти УПЦ. Орденом князя Ярослава Мудрого був нагороджений Замишляєв Сергій Олександрович, орденом преподобного Агапіта Печерського — Охтень Станіслав Миколайович, після чого відзначеним високими нагородами УПЦ було проспівано «Аксіос!»

Митрополит Павел звернувся до Блаженнішого Митрополита Онуфрія зі словами подяки за любов до Печерської обителі і її братії, зазначивши особливе благовоління до Свого Уділу Божої Матері, Яка: «…благословила сьогодні освятити цей храм».
Також Намісник Лаври подякував за молитви і понесені труди по прикрашенню Божого дому архімандрита Парфенія і привітав його з ювілеєм.

Починаючи з цього тижня в цьому храмі буде звершуватися Літургія (о 8 годині ранку по суботах), під час якої богослужбові піснеспіви виконує молодіжний хор Успенської Києво-Печерської Лаври. Також в цьому храмі братія Лаври у священному сані будуть звершувати Таїнства і треби для мирян.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель відео освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: