Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

23.07.2020

Предстоятель УПЦ очолив урочистості на честь прп. Антонія Печерського

016В день памяти У день пам’яті першоначальника чернецтва на Русі і засновника Києво-Печерського монастиря преподобного Антонія Печерського богослужіння в Лаврі очолив Предстоятель Української Православної Церкви, Священноархімандрит Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері у Великій церкві бдінна служба почалася з малої вечірні, під час якої був прочитаний Акафіст преподобному Антонію Печерському, який у співслужінні архіпастирів і духовенства очолив Намісник Святої Печерської обителі митрополит Павел.

Літію у співслужінні братії Лаври у священному сані звершив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

За всенічним бдінням Блаженнішому Митрополиту Онуфрію співслужили: Намісник Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, преосвященні архієреї, а також братія і гості обителі в священному сані.

У сам день свята Предстоятель УПЦ очолив Божественну Літургію на площі перед Успенським собором в співслужінні Намісника обителі митрополита Павла, сонму архіпастирів, братії Києво-Печерської Лаври, духовенства Київських духовних шкіл та численних гостей у священному сані.

Ранню Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських у співслужінні братії і гостей монастиря в священному сані очолив благочинний обителі тезоіменитий архімандрит Антоній.

Після читання Євангелія на архієрейській Літургії до всіх віруючих зі словом проповіді звернувся тезоіменитий митрополит Антоній: «Для того, щоб людина йшла до досконалості, Господь посилає нам тих, хто був здатний втілити в життя ідеал християнського життя. Для християнської Церкви шляхом до досконалості є чернецтво.

Преподобний і богоносний отець наш Антоній – це та особистість на зорі нашої християнської історії, яка запалила іскорку любові у наших предків. Він не залишив нам якихось письмових праць, але навіть побути, посидіти поруч зі святим – це означає долучитися до його подвигу, до його мирності, до того стану, якого він досягає подвигом, працями, постом і молитвою!

І тому ми сьогодні дякуємо Богу за такі великі приклади в нашій людській історії як преподобний Антоній Печерський та його багато сподвижників. Господь нам допоможе в наслідуванні їм, головне, щоб ми самі цього захотіли, щоб ми вірно поставили вектор свого земного життя, щоб ми хотіли бути досконалими, і тоді обов’язково наше життя буде гармонійним, наше життя буде з Богом і буде радісним, тому що ми будемо знати, що ми все зможемо перемогти в Господі Іісусі Христі, Котрий нас укріплює і Котрому честь і слава нині і повсякчас, і на віки віків!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії соборним чином преосвященні архіпастирі і духовенство на чолі з Предстоятелем пройшли хресним ходом з іконою преподобного Антонія Печерського до Ближніх печер, де Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив молебень, після якого віруючі були окроплені святою водою, а всьому освяченому собору було проголошено многоліття.

Також всім паломникам і парафіянам Лаври була запропонована трапеза у Дальніх печер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель cross procession прп.Антоній

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: