Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.09.2018

Предстоятель очолив богослужіння Неділі 16-ї після П’ятидесятниці в Лаврі

024У 16-ту неділю після П’ятидесятниці під час Божественної Літургії читається евангельське зачало про таланти, які дає нам Бог для їх примноження. Господь Іісус Христос Сам про Себе сказав, що Він «…зробить так, як один чоловік, який, вирушаючи в чужу країну, покликав своїх рабів і доручив їм майно своє: одному дав п’ять талантів, другому два, іншому ж один, кожному по силі його» (Мф. 25:14-15). Цими словами ми покликані поспішати на благо скористатися тим часом, який дарував нам Господь в земному житті.

Напередодні недільного дня всенічне бдіння (а в сам день свята — Літургію) у Великій церкві Лаври очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Білогородський Сильвестр та братія обителі в священному сані.

«У цій притчі Господь пояснює нам, хто така людина і що таке земне життя людини, яким буде її кінець, — нагадав Блаженніший Владика. — Бог оточує нас Своєю любов’ю. Він наш Творець, і все, чим володіє людина, є власністю Бога».

Розповівши про особливі види талантів і про ті, які належать кожному окремо, Предстоятель зауважив, що «за допомогою талантів ми повинні себе духовно удосконалювати в християнських чеснотах: любові і терпінні, вчитися молитися і дякувати Богові, славословити і каятися перед Ним. Одним словом — розвивати ті якості, які Господь заклав в кожній людині».

Далі владика пояснив, що якщо людина веде неправильний спосіб життя, то вона не примножує Богом дані таланти: «Християнські чесноти прикрашають людину.

Якщо людина правильно використовує таланти, то вона стає здатною прийняти дар вічного життя, приготувати себе до нього.

Тоді ми почуємо блаженний глас: «…Увійди в радість господаря твого» (Мф. 25:21).

За богослужінням була звершена дияконська хіротонія.

Під час кожної Літургії в Лаврі на сугубій ектенії підносилися молитви за те, щоб Господь зберіг «…Церкву Православну, що в єднанні і правовірності у всьому світі перебуває, і дарував їй мир і спокій, любов і злагоду».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: