Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.03.2019

«Подвигом і доброчесностями ми робимо себе добрими»

011У третю підготовчу Неділю до Великого посту, яка іменується Неділею про Страшний Суд, богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія і гості обителі в священному сані.

У сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника обителі митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і братії монастиря очолив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Першосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про значення Неділі про Страшний Суд, коли Свята Церква нагадує нам про Друге Пришестя Господа Іісуса Христа, коли Він повинен буде звершити праведний суд на всіма живими і мертвими, після чого продовжив: «Чому ж Свята Церква згадує про Страшний Суд напередодні Великого посту? Який зв’язок між постом і Страшним Судом? А вся справа в тому, що людина повинна робити добро ближньому, і за це вона відповідатиме перед Богом. Але для того, щоб мати можливість творити ближньому жертовні добрі справи, людина себе повинна зробити доброю, людина повинна навчити себе добру, а це можливо тільки через піст і молитву.

Подвигом і доброчесностями ми робимо себе добрими, здатними творити добро ближньому.

Так людина і собі робить добро — вона звільняє себе від злості, ненависті, ворожнечі, від гордині, яка спотворює наш людський образ. Звільнившись від усього цього людина стає доброю і стає здатною творити добрі справи ближнім.

Зараз такий дух в світі, що всі один одного критикують, але не співчувають один одному. Людина повинна на себе дивитися, себе критикувати і виправляти, а ближній стоїть або падає перед Богом.

Той, хто не робив добрих справ, нехай з цього Великого посту почне працювати над собою, почне себе робити добрим, за допомогою молитви і поста почне відсікати від себе пристрасті і пороки, щоб отримати гідну відповідь від Христа Спасителя на Страшному Його Суді під час Другого і славного Його Пришестя».

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії Блаженніший Владика подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: