Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.03.2022

Під час Пасії владика Павел звершив чернечий постриг

За лаврською великопісною традицією у п’ятницю ввечері в Лаврі під час Чину Пасії звершується спомин спасительних Страждань Господа і Бога Іісуса Христа.

На другій седмиці Великого посту вечірнє богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Під час повечір’я був звершений чернечий постриг послушників монастиря з назвою імен на честь святих апостолів Тимофія та Тихіка.

Після завершення богослужіння митрополит Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом.

«Господь простяг на Хресті Свої пречисті руки, щоб обійняти кожного з нас, дорогі брати та сестри. Кров і води, що витекли з Його пробитого ребра, пролилися, щоб убелити і оживити кожного з нас. Поки ще звучить у храмах заклик “Покайтеся!”, поспішатимемо до Джерела любові та милосердя для вічного життя в Царстві Небесному!», – закликав паству владика Павел.

Після проповіді митрополит Павел преподав архіпастирське благословення всім, хто молився за богослужінням, котрі потім приклалися до Розп’яття в центрі храму.

Пасія є співом особливої стихири, під час якої священнослужитель виносить з вівтаря Святе Євангеліє, звершує кадіння всього храму і читає євангельський уривок про страждання Христа Спасителя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник постриг

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: