Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

09.02.2020

Неділя про митаря і фарисея

007В першу підготовчу седмицю до Великого посту, яка іменується Неділею про митаря і фарисея, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні митрополита Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона, архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії Святої Печерської обителі звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Напередодні ввечері владика Павел очолив недільне всенічне бдіння в тому ж храмі.

Особливістю богослужінь підготовчих тижнів до Великого посту є те, що за всенічним бдінням починає читатися Тріодь Пісна, спів якої завершиться у Велику Суботу.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про зміст притчі про митаря і фарисея і про те, якою має бути справжня молитва християнина.

 «До цього дня дуже багато таких людей, які уподібнюються фарисею і звершують молитву лукавства і лицемірства, – продовжив владика Намісник, – але Господь Серцевидець знає життя і духовний стан кожної людини. Він бачить, хто щиро молиться, а хто не має в собі духу лагідності і смиренності. Хіба ми можемо про себе сказати щось хороше, дорогі браття і сестри? Якщо навіть ми і зробили щось хороше, то ми повинні зрозуміти, що все це ми робимо з милості Божої, Який дає нам можливість таким чином змінити своє життя. Тільки милість Божа здатна нас спасти! І для того ми повинні смиренно підносити свої молитви до Господа, уподібнюючись митарю, який тільки просив Бога бути милостивим до нього грішного!»

Також владика Павел нагадав, що в цей недільний день встановлено звершувати пам’ять новомучеників і сповідників Церкви Руської. Владика розповів про значення подвигу мучеництва, продовживши: «Вони пронесли свій хрест, молячись і за тих нещасних людей, які піднімали на них свої руки. Вони зберегли себе в чистоті і святості віри! І зараз ці новомученики, як і мученики всієї Церкви, у Престолу Творця просять, щоб Господь був милостивий і до нас, грішних. Вони молилися за свою земну Батьківщину під час життя і не залишають своїх молитов, будучи вже спадкоємцями Царства Небесного!

Пам’ятаймо, дорогі браття і сестри, про тих, хто постраждав в ХХ столітті. Деякі займалися наукою, монахи молилися в монастирях, Бог був для всіх Отцем, і люди були Його дітьми. І не було їх провини ні в чому. Нам же тепер потрібно задуматися про те, як ми живемо і як ми молимося. Запитаємо у себе: молимося ми по-фарисейськи або смиренно як митар? Давайте разом з’єднаємо свої молитви, будемо пам’ятати молитву митаря: «Боже, будь милостивий до мене, грішного», щоб разом з новомучениками і сповідниками, разом з усіма святими, які благоугодили Богу, славити Його Трисвяте ім’я в Царстві Небесному!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Також за Літургією молилися за упокій «всіх спочилих, під час гоніння безбожного за віру Христову постраждалих».

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників – з днем ангела, після чого призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: