Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

15.01.2017

Неділя перед Богоявленням, пам’ять прп. Серафима Саровського

 

У Неділю 30-ту після П’ятидесятниці, в день пам’яті преподобного Серафима Саровського чудотворця, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря в священному сані очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

015Напередодні ввечері в тому ж храмі було звершено всенічне бдіння, за яким молилися митрополит Павел, єпископ Ірпінський Климент, братія і гості монастиря, численні прихожани і паломники.

Після читання Євангелія на Літургії владика Намісник звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому сказав, що «…річне коло богослужінь нагадує кожній людині про той шлях, який Господь пройшов для нашого спасіння. Любов Господа не змогла сама в собі зачинитися,  і Він створює людину за образом і подобою Своєю.

Зараз Свята Церква встановлює для нас Неділю перед Богоявленням. Євангеліє сьогодні говорить нам про Предтечу, який був старший за Господа на півроку, але Господь Ісус Христос був завжди, Він був і тоді, коли Предтеча ще не народився. Але Господь прийшов не порушити закон, а виконати, Він додав всього дві заповіді — про любов до Бога і любові до ближнього, і тим самим просвітив затьмарений людський розум. У Христі і в Адамі — ми всі діти Божі, ми — єдине стадо.

016У самому Хрещенні людина стикається з тими таємницями Божими, які Господь приготував нам від створення світу. У Таїнстві Хрещення оновлюється людська природа. Це — дія Духа Божого в людині. Потім і каже Господь, що все проститься людині, не проститься тільки хула на Духа Святого. Ми повинні наслідувати ту просвіту, до якої призначає нас Христос, і яка можлива лише в Церкві, тільки в храмі Божому».

Владика розповів про те, що в старозавітний час людина не мала права проповідувати, поки їй не виповниться 30 років, і тому Христос вийшов на проповідь саме в такому віці. В Євангелії майже нічого не говориться про Христа, поки Йому не виповнилося 30 років, і Він не вийшов на Своє суспільне служіння. «Ми удостоїлися бути братами і сестрами Ісуса Христа, Народженого у плоті, — сказав митрополит Павел, — Він створив безліч чудес: зціляв, воскрешав, Він створить дуже багато протягом трьох років Свого суспільного служіння. Господь дає людині світлий розум, щоб ми зрозуміли Святе Письмо.

Але диявол з самого моменту творіння людини починає гоніння і виступає проти творіння Божого. Коли нас гонять, ми повинні згадати подвиг Христа Спасителя, пам’ятаючи про те, що Дух Святий завжди напутить нас, де б не були і які б скорботи не зазнавали.

40У всі часи було багато послідовників Христа. І серед них шановані сьогодні святі — преподобний Сильвестр Печерський, про житіє якого майже нічого не відомо, і преподобний Серафим Саровський, який з дитинства укріплявся Богом. У Києві він отримав благословення від стариці Досифеї Китаєвської, яка прийняла на себе особливий подвиг. Багато він зазнав гонінь і насмішок за ім’я Христа, але він удостоївся бачити Господа під час Божественної Літургії, він неодноразово бачив Божу Матір, Іоанна Богослова, апостола Петра, мучениць Катерину і Варвару і багатьох інших. Його серце дало стократний плід. Минуло близько двохсот років з того часу, коли жив преподобний Серафим, але пам’ять про нього живе і донині. Він присвятив себе служінню Богу і людям. І зараз він — один із найславетніших святих Православного світу. Будемо ж молитися преподобному Серафиму Саровському чудотворцю, щоб по його молитвах Господь уберіг всіх нас, дарував нам здоров’я душевне і тілесне і привів всіх нас в Царство Небесне, де ми всі купно будемо прославляти Отця і Сина і Святого Духа!»

По завершенні Літургії митрополит Павел привітав насельника Лаври архімандрита Серафима, а також всіх іменинників з днем небесного покровителя, причасників з прийняттям Тіла і Крові Христових і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: