Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.12.2017

Неділя 26-та після П’ятидесятниці

001У недільний день Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Гурія (Кузьменка), архієпископа Ірпінського Климента, братії Лаври звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Напередодні ввечері в тому ж храмі владика Павел у співслужінні братії і гостей обителі в священному сані очолив недільне всенічне бдіння.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю, в якій нагадав про ті притчі, якими повчав Господь і в яких Він Сам вказував на те, хто стане спадкоємцем Царства Небесного: «Недбайлива, жорстокосерда людина нічого не може зробити для свого життя і для свого майбутнього спасіння, а тому кожному потрібно з нас намагатися збагатитися не в цьому тимчасовому житті, але постаратися збагатитися в Бога. Господь посилає всі ті засоби, які необхідні нам для життя, а якщо у нас є більше таких матеріальних коштів, ніж нам насправді потрібно, то ми повинні цим поділитися. І яка радість, коли ти бачиш, якщо чимось допоміг іншому, а та людина завдяки твоєму вчинку змінила своє життя, переосмислила його, якщо в її житті хоч щось змінилося в кращу сторону. Багатіти про Бога — це велике щастя. Господь Сам подавав милостиню, і тим самим Він показує нам приклад, що і ми повинні бути продовжувачами цієї великої справи.

Господь дарував нам таланти, Він дарував нам розум, і ми повинні використовувати все це для того, щоб спастися самим і послужити своєму ближньому. Ми повинні молитися, щоб Господь примножив наші духовні таланти, щоб Він послав нам все, що необхідно для нашого життя. І якщо ми послужимо хоча б одному з наших ближніх, то ми послужимо і Самому Господу, Якому від нас слава, честь і поклоніння на віки віків!»

Після проповіді владика Павел розповів пастві про рішення, прийняті на Архієрейському Соборі РПЦ, що проходив в ці дні в місті Москві, які стосувалися Української Православної Церкви: про те, що тепер в Статуті РПЦ окремою главою прописано, що Українська Православна Церква є самокерованою з правами широкої автономії, а керівний центр її знаходиться в Києві. Також владика попросив в ці дні посилити молитви про Українську Православну Церкву і про Україну, щоб Господь «всіх нас вберіг, дарував довгоочікуваний мир, зберіг і привів в однодумності до тихої пристані Царства Небесного!»

За богослужінням була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таін, побажавши, щоб «Животворящі Таіни Христові послужили всім нам на зцілення наших душевних і тілесних недуг», після чого закликав на всіх молільників Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: