Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.12.2019

Неділя 25-та після П’ятидесятниці, сщмч. Климента Римського

005

Напередодні двадцять п’ятої Неділі після дня Святої Трійці всенічне бдіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Баришівський Віктор, братія і гості монастиря в священному сані.

В сам недільний день Намісник Святої Печерської обителі митрополит Павел співслужив Блаженнішому Митрополиту Онуфрію в місті Ніжині, де була звершена урочиста Божественна Літургія з нагоди дня небесного покровителя правлячого архієрея митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента.

Ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі Лаври очолив казначей монастиря архімандрит Нестор у співслужінні братії обителі.

Під час богослужіння архімандрит Павел в зв’язку з недавнім ухваленням Заяви Священного Синоду УПЦ щодо останніх подій у сфері міжправославних відносин пояснив всім важливість церковних канонів для збереження Православної віри. «Ці правила склали апостоли, за ними — святі отці і учасники Православних Соборів, в першу чергу Вселенських, — зазначив отець Павел. — Для чого потрібні ці канони? Вони потрібні, щоб з’ясувати і виявити всілякі церковні непорозуміння, хто кому повинен підкорятися, хто віддаляється від Церкви, якщо ухиляється від її вчення. Єресі і розколи — це ворожнеча проти Бога, гордість людини, яка змушує її воювати проти Церкви, хоча зовні вона може навіть закликати ім’я Бога словами, але внутрішньо противитися Йому».

На завершення батюшка побажав усім: «Дай Бог, щоб і ми завжди мали таке священноначалля, архієреїв, які турбуються про спасіння наших душ. Щоб ми були гідними вівцями гідних пастирів Христових, щоб ми завжди прославляли Трисвяте ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!»

Заява Священного Синоду УПЦ щодо останніх подій у сфері міжправославних відносин

За богослужіннями в храмах Лаври також були піднесені особливі молитви і прохання про мир на Сході України і запобігання військовому протистоянню.

Нагадуємо, що у понеділок, 9 грудня – річниця архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Початок урочистої Божественної Літургії о 8:00 в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Богослужіння очолить Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: