Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.10.2016

Неділя 18-та після П’ятидесятниці, пам’ять свв. отців VII Вселенського Собору

У Неділю 18-ту після П’ятидесятниці в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі були звершені святкові богослужіння.

Напередодні ввечері всенічне бдіння в Успенському соборі очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (ректор КДАіС), митрополит Полтавський і Новомиргородський Филип, архієпископ Чиказький і Середньо-Американський (Російська Православна Церква Закордоном) Петр , єпископ Ірпінський Климент, гості та братія монастиря в священному сані. Під час богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив чин освячення антимінсів, на яких в подальшому будуть звершуватися Божественні Літургії.

У сам недільний день у Великій церкві Літургію очолив єпископ Чиказький і Середньо-Американський Петр, якому співслужили схиархімандрит Гавриїл (Бунге), настоятель парафії святителя Амвросія Медоіланского міста Мілана архімандрит Амвросій (Макар), а також братія і гості обителі.

Після читання Євангелія архієпископ Петр звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому сказав, що сьогодні ми чули два Апостольських і Євангельських читання, які відносяться до цього недільного дня і до дня пам’яті святих отців Сьомого Вселенського Собору . Зробив акцент владика на другому євангельському зачалі, в якому говорилося про первосвященицьку молитву Ісуса Христа.

«Господь підносить Свою молитву, — сказав владика, — і з богословської думки ця молитва називається первосвященицькою . Він молиться Богу Отцю як Великий Архієрей, який приносить Жертву — Самого Себе за спокутування всіх нас від гріха. Недостатньо просто повірити в Ісуса Христа, потрібно і правильно вірити — в цьому полягає наше спасіння. Будь-який відступ від догматів веде за собою і моральну порчу. Ми повинні триматися цих догматів, триматися Церкви, триматися її вчення. І, найголовніше, молитися, щоб не відхилитися від Істини і в розкол. І тоді всі ми зможемо досягти Царства Небесного!»

На причетному вірші був проспіваний духовний гімн України. Після закінчення богослужіння архієпископ Петр подякував братії, що співслужили, за молитви і закликав на всіх Боже благословення.

Під час братського богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Алексій розповів про значення VII Вселенського Собору для Церкви і важливості збереження чистоти душевної в сповіданні правої віри. Подвиг святих отців полягав в стоянні в істині. «Зберегти її і передати іншим неушкодженою, — на переконання отця Олексія, — це значить зобразити і дарувати іншим для спасіння Самого Христа таким, Яким Він Сам відкрив Себе світові: «Аз есмь істина…» (див. Ін. 14:6), — сказав Господь.

Говорячи про причини єресей, батюшка зазначив, що «…вчення Церкви складається з двох основних частин, зітканих воєдино. Це моральне богослов’я і догматичне. Погрішивши в одній з цих областей, незабаром є небезпека втратити і іншу, відпасти від Церкви, від Бога». Лжевчителі неодноразово намагалися спотворити церковне вчення змінюючи його під власні примхи, пристрасті, пристосувати церковний устрій під себе.

Також в доказ згубності захоплення хибним вченням батюшка розповів історію з Прологу, яка свідчить про те, що Пресвята Богородиця не бажала відвідати житло подвижника через єретичну книгу, яку той зберігав у себе.

На закінчення сказаного пастирського слова архімандрит Алексій побажав, щоб «…за ваші молитви святих із’яснітелей істини Вселенських Соборів ми спромоглися зберегтися до останнього подиху в доброму сповіданні».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Швейцарія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: