Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Соціальне служіння

10.08.2018

Насельник Лаври гостював у дитячому таборі на Закарпатті

004

У літній період вже не перший рік для дітей, що прагнуть до Церкви, організовується відпочинок, який обов’язково супроводжується настановою в Православній вірі. Братія Лаври відвідують дітей, проводять бесіди, беруть участь з ними в веселих іграх, конкурсах і розвагах.

Намісник Печерського монастиря митрополит Павел відгукнувся на прохання митрополита Мукачівського і Ужгородського Феодора та благословив одного з братії Києво-Печерської Лаври відвідати православний табір. Цей щорічний захід організовує чоловічий Покровський монастир села Ракошино.

Дитячий відпочинок в лісовому таборі проходив в ті дні, коли в Києво-Печерській Лаврі святкували 30-річчя відродження чернечого життя в обителі і 1030-річчя Хрещення Київської Русі. Архімандрит Лаврентій (Малюк) приїхав в гості до закарпатського табору Мукачівської єпархії, де зустрівся з дітьми. Групу становила дітвора з недільних православних шкіл та їхні друзі.

З великим задоволенням отець Лаврентій розповів про святині Лаври. Багато питань діти задавали про святі мощі, які спочивають у печерах. А в день пам’яті прп. Антонія Печерського отець Лаврентій розповів про його житіє, зазначивши, що «пробувши в своїй печері 16 років, преподобний Антоній закінчив в ній земний шлях і спочив у 1073 році від Різдва Христового на 90-му році життя. Чесні мощі цього першоначальника руського чернецтва були тоді ж покладені в тій же печері, в якій він помер. І подібно до того, як за життя свого сам преподобний віддалився від людських очей, молячись Богу потай і на самоті, так і мощам своїм попросив те саме дарування, щоб були віддалені від очей людських: багато людей, які насмілилися розкопати місце, де покладене чесне тіло преподобного отця нашого Антонія, були напоумлені незвичайними явищами. І це чудо відбувалося не тільки тисячу років тому, але і за радянських часів, коли атеїсти хотіли поглумитися над мощами».

Відповідати на питання дітлахів гостю з Лаври також допомагали студенти Київської духовної академії, розповівши про ті неймовірні зміни, які відбулися в Лаврі за останні 30 років, а також про проповіді християнської віри на Закарпатті ще до Хрещення всієї Русі.

На пам’ять отець Лаврентій роздав ікони, духовну літературу та солодощі, привезені зі святої обителі. Всі учасники зустрічі зробили спільне фото.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

діти братія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: