Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

24.07.2021

Намісник Лаври вшанував святу княгиню Ольгу

006

У день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги Намісник Києво-Печерського монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в лаврському храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою.

Його Високопреосвященству співслужили єпископ Петропавлівський Андрій з братією обителі в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, розповівши про життя мудрої княгині Київської Русі до і після її навернення до Господа Іісуса Христа. «Сьогодні Свята Церква молитовно вшановує велику угодницю Божу святу рівноапостольну княгиню Ольгу, – продовжив Намісник Лаври. – Спочатку вона була язичницею, але Господь призрів на її смирення і лагідність. Обрання Православного віросповідання княгинею, яка згодом привила його святому великому князю Володимиру, стало для нас найбільшим даром милосердя Божого. Ці святі захотіли, щоб і весь їхній народ також долучився до християнської віри і побачив справжнього Бога, а не ходив у темряві багатобожжя».

Також митрополит Павел нагадав про чудо великомучениці Євфимії Всехвальної, через яке утвердилося Православ’я в V столітті після Різдва Христового. «Нам, дорогі браття і сестри, не потрібно шукати якоїсь іншої віри крім Православної. Випавши з корабля Церкви Христової, людина гине, бо стихії світу цього швидко охоплюють людину і в баговинні гріховності потопляют її. Ми перебуваємо зі святими в одній Церкві через нашу віру, тому, незважаючи на розділення місцем і часом, вони наші сродники по духу, у нас Один Бог і Спаситель, Якому слава від нас недостойних на віки віків!», – завершив архіпастирське слово Намісник Лаври.

Після закінчення богослужіння була прочитана молитва святій княгині Ользі, після чого владика Павел подякував єпископу Андрію і братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх іменинниць з днем тезоіменитства, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: