Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.04.2021

Намісник Лаври очолив останню в цьому році Літургію Передосвячених Дарів

001

У Велику Середу Страсної седмиці звершується остання в богослужбовому циклі цього Великого посту Літургія Передосвячених Дарів. У цей день богослужбові піснеспіви нагадують про трагічну подію зради Іуди Іскаріота і омовіння миром ніг Спасителя грішницею.

У Хрестовоздвиженському храмі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври Літургію очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря в священному сані.

Перед Літургією владика Павел прочитав євангельський уривок на дев’ятому часі, а після закінчення зображальних після молитви попросив вибачення у всіх, «…якщо згрішив в усьому житті і в Святій Чотиридесятниці».

Після заамвонної молитви останній раз в цьому Великому посту читалася молитва преподобного Єфрема Сирина з трьома земними поклонами, і до самого дня Святої П’ятидесятниці земні поклони по Церковному Уставу не звершуються. Виняток становлять лише ті, які належить робити перед Плащаницею Господа нашого Іісуса Христа, коли вона буде перебувати в центрі храму після винесення її з вівтаря у Велику П’ятницю.

Також з цього дня і до Фоминої неділі припиняється читання Псалтиря.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував усім присутнім сьогодні в храмі за сугубі молитви і побажав укріплення сил в останніх днях Великого посту, щоб всі разом «…ми змогли з невимовною радістю зустріти Світле Христове Воскресіння!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: