Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

18.07.2018

Намісник Лаври очолив Літургію в храмі Прп. Сергія Радонезького

000

У день знайдення чесних мощей Преподобного Сергія, ігумена Радонезького, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в храмі Преподобного Сергія нашої святої обителі. За богослужінням владиці Намісникові співслужили братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про місце народження Преподобного і його батьків, про духовне становлення і чудеса, якими супроводжувалося його життя, як він ніс послух ігумена над братією, про його монашеський подвиг і блаженну кончину.

«Преподобний благословив своїх послідовників, щоб вони продовжували його справу, — сказав митрополит Павел, — він благословив їх для того, щоб перемогти будь-якого супостата, всякого ворога невидимого, і вони це зробили, адже Бог не в силі, а в правді.

Господь любить, коли і ми молимося, Він виконує наші прохання, якщо ми прощаємо і милуємо інших. Преподобний Сергій закликав усіх до молитви і перед смертю сказав, що в Троїце-Сергієвій Лаврі, де він сам трудився, буде завжди безліч паломників. Це його пророцтво збулося. І ми бачимо, скільки людей приходять і в його Лавру, і в храми в день його пам’яті. І він чує молитви кожного і допомагає всім. Кожен може звернутися за допомогою до Преподобного Сергія, кожен може його попросити про найпотаємніше, і кожного він чує. Він, як і ми, зазнавав під час свого земного життя гонінь, але Господь уберіг його за життя і зберіг його святі мощі, біля яких і донині мають можливість підносити свої молитви православні люди.

Сьогодні, в цей день, Преподобний Сергій закликає всіх нас до молитви, до ревності по Богу, щоб ми не забували, що ми тут в гостях, і головний сенс нашого життя в прагненні до покаяння і спадщини Царства Небесного!»

Під час Літургії була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

На завершення богослужіння були проспівані тропар, кондак і величання Преподобному Сергію Радонезькому, після чого владика Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, привітав усіх з престольним святом, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових, іменинників — з днем небесного покровителя, після чого призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: