Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.05.2019

Намісник Лаври молився у Мгарському монастирі

001

З нагоди 400-річчя заснування древнього Спасо-Преображенського Мгарського монастиря урочисту Божественну Літургію в святій обителі очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: голова Синодальної комісії у справах монастирів УПЦ, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Митрополит Черкаський і Канівський Софроній, митрополит Білгородський і Старооскольський Іоанн (Руська Православна Церква), правлячий архієрей Полтавської єпархії митрополит Полтавський і Миргородський Филип, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон, архієпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай, архієпископ Обухівський Іона, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Новосанжарський Веніамін, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Петропавлівський Андрій, братія і гості монастиря в священному сані.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Монастир був заснований 18 січня 1619 року в Мгарському лісі в 6 км від міста Лубни. Головною святинею монастиря були нетлінні мощі Патріарха Афанасія III, Царгородського, похованого тут в 1654 році. Згодом мощі були перенесені до Харкова в 1922 році, де знаходяться і по теперішній час. У XVII-XVIII століттях вівся літопис Мгарського монастиря, рукописи якого збереглися і знаходяться в наукових бібліотеках України.

У 1919 році були розстріляні більшовиками ігумен Амвросій і шістнадцять монахів Мгарської обителі, після чого монастир закривається і его будови передаються на світські потреби. У 2008 році розстріляні ченці були прилічені до лику святих мучеників рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви. Відродження монастиря почалося в 1993 році.

Після Літургії був звершений хресний хід, після закінчення якого Першосвятитель подякував архіпастирям і духовенству, що співслужили, за молитви, привітав владику Филипа, намісника, всю братію, прихожан і паломників Мгарської обителі зі святом — чотирьохсотліттям з дня заснування монастиря, а також з днем пам’яті святителя Афанасія, Патріарха Царгородського. Також Блаженніший Владика вручив митрополиту Филипу орден Української Православної Церкви Святого великого рівноапостольного князя Володимира I ступеня. На завершення Блаженніший Митрополит Онуфрій преподав пастві Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель монастирі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: