Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.01.2017

«…На Йордані відбулося велике таїнство — явлення Святої Живоначальної Трійці»

001

У свято Хрещення Господнього, яке також називається Святим Богоявленням, в Лаврі були звершені соборні богослужіння. Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (ректор Київських духовних шкіл), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, братія і гості обителі в священному сані.

Напередодні ввечері Блаженніший Митрополит Онуфрій в тому ж храмі у співслужінні митрополитів Павла і Антонія, архієпископів Пантелеімона і Іларія, єпископа Климента і братії монастиря очолив всенічне бдіння з літією.

Після читання святкового зачала Євангелія Предстоятель УПЦ розповів про значення свята Богоявлення: «Спаситель Своїм пришестям освятив не тільки людину, але і все творіння Боже». На Йордан хреститися від Іоанна Предтечі Господь прийшов, не маючи в цьому потреби, але щоб освятити водне єство. Предстоятель ще нагадав, що «…на Йордані відбулося велике таїнство — явлення Святої Живоначальної Трійці в Новому Заповіті».

Також Господь хрестився «щоб сповнити всяку правду — Він вказав людині правильну дорогу, що веде до вічного життя», давши приклад того, як треба ставитися до Таїнства Хрещення. Щоб успадкувати життя вічне, ми повинні хреститися у воді «…в ім’я Отця і Сина і Святого Духа», як про це Він заповідав апостолам: «…ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа…» (Мф. 28:19).

Також Блаженніший Митрополит підкреслив, що під час земного життя людина стикається з багатьма випробуваннями, спокусами, хворобами, скорботами, а «свята вода — найсильніший засіб проти нечистих духів і всяких випробувань».

Нехай Господь, Який заради нас втілився і хрестився в Йордані, допомагає нам йти по тій дорозі, яку Господь вказав нам Своїм прикладом, що веде до «…життя вічного на Небі у Христі Ісусі Господі нашому, якому від нас слава, честь і поклоніння нині і в нескінченні віки, амінь».

Під час богослужіння була звершена священницька хіротонія випускника КДАіС Іоанна Безхребтого.

Також в ніч з 18 на 19 січня в Трапезному храмі було звершено братське всенічне бдіння і Літургія, які очолив благочинний Лаври архімандрит Антоній, після чого у Великій Лаврській дзвіниці відбулося велике освячення води.

У сам день свята після закінчення пізньої Божественної Літургії хресний хід з Трапезного храму пройшов до колодязя преподобного Антонія Печерського, де Намісник обителі митрополит Павел у співслужінні архієпископів Пантелеімона і Іларія, а також духовенства монастиря звершив чин великого освячення води, а потім окропив всіх молільників великою агіасмою. звершив чин великого освячення води, а потім окропив всіх молільників великою агіасмою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель великі свята освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: