Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.12.2020

Митрополит Павел вшанував пам’ять вмч. Катерини

001

У день пам’яті святої великомучениці Катерини Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Успенському соборі обителі. Його Високопреосвященству співслужили братія на чолі з благочинним монастиря архімандритом Іларіоном.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому розповів про житіє великої святої IV століття.

«Коли ми святкуємо подвиг мучеників, ми бачимо їх важкі страждання за Христа, – підкреслив Намісник Лаври. Але Господь в немочі людській дає Свою Божественною силу. Багато сотворила чудес і своїм словом проповіді багатьох привела до Христа св. Катерина. Царство Боже було в її душі і серці, тому навіть муки і страждання не могли відлучити її від любові Божої. Її подвиг страждань показав, що ці тимчасові муки нічого не значать порівняно з майбутньою вічністю».

На завершення проповіді владика Павел побажав пастві: «За молитвами до Триєдиного Бога святої Катерини, преподобного Меркурія Печерського, пам’ять якого також звершується сьогодні, сподобимося і ми досягти тихої пристані Царства Небесного!»

Під час Літургії підносилися сугубі молитви про припинення «згубної пошесті» та дарування Божої допомоги лікарям.

Після закінчення богослужіння був проспіваний тропар великомучениці перед її іконою, після чого митрополит Павел прочитав молитву святій, а потім привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинниць – з днем ангела і прикликав на віруючих Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: