Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.02.2020

Митрополит Павел вшанував пам’ять трьох святителів

001У день пам’яті святителів Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії Святої Печерської обителі звершив Божественну Літургію в Успенському соборі.

Напередодні ввечері владика Павел очолив всенічне бдіння у співслужінні митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента і архієпископа Бучанського Пантелеімона в тому ж храмі. Літію звершив владика Пантелеімон.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя і праці кожного з шанованих в цей день святителів, а також про історію встановлення свята, після чого продовжив: «Вони є рівними перед Богом, і кожен з них є заступник за всіх нас перед Престолом Творця. Вони своїм життям показують нам приклад того, як і ми повинні жити, як ми повинні молитися, як повинні намагатися від щирого серця принести Богу найголовніше – це свою сердечну віру й істинне покаяння.

Святителі Василій Великий та Іоанн Златоуст є авторами Літургії, яка звершується в наших храмах і до цього дня. Всі ці святителі залишили нам велику богословську спадщину, яка затвердила істину і засудила єресі. Вони все своє життя присвятили Богу, Його Святій Церкві, вони залишили після себе великий слід в історії як церковній, так і світській. Ми сьогодні молимось святителям Василію, Григорію та Іоанну, щоб Господь за їх молитвами зберіг і нас всіх в однодумності.

Сьогодні ми, дорогі браття і сестри, знову і знову просимо трьох святителів, щоб за їх молитвами Господь нас умудрив, щоб за їх молитвами Господь об’єднав всю Україну, послав єднання всім православним нашої країни і дарував єдність всьому православному світу, що роздирається в даний час. Нехай ті, хто ще не знає імені Христа, Його подвигу і спокутної жертви, прийдуть до пізнання істини, а нас Господь нехай утвердить в вірі і правді!

Нехай же Господь за молитвами святителів Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста допоможе нам з гідністю пройти цей життєвий шлях, щоб усім нам стати спадкоємцями вічних благ у Царстві Небесному!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн, іменинників – з днем небесних покровителів, після чого призвав на всіх архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: