Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

30.09.2016

Митрополит Павел вшанував пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії


У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Високопреосвященству співслужила братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому, розповівши про життя і мученицький подвиг святих жон, нагадав, що подвиг мучеництва є одним з найвищих в Церкві. І вона має безліч прикладів такого подвигу. У всі часи святі мученики своїми стражданнями затверджували Церкву. І сьогодні люди страждають за віру, за Христа, за те, щоб перебувати в канонічній Церкві. І тому ми повинні наслідувати цей подвиг стояння у вірі, молитися до святих мучеників, щоб за їх молитвам Господь усіх нас зміцнив і дарував ту благодать, якої вже спромоглися всі святі.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел привітав генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Михайлину Любомира Павловича і весь колектив музейного комплексу з 90-літтям його заснування. Вказуючи на значення діяльності заповідника, який зберіг безліч святинь під час правління безбожної влади, владика подякував усім співробітникам, побажав: «…терпіння, мудрості і сили. Ми завжди повинні пам’ятати, що Лавра була, є і буде однією з найголовніших святинь Православ’я, а Господь нехай не залишає і завжди допомагає Вам».

Також з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія владика Павел за понесені труди на благо Церкви нагородив ряд співробітників заповідника орденами УПЦ преподобного Агапіта Печерського ІІ ступеня і преподобної Анастасії Київської.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

нагородження Заповідник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: