Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.01.2017

Літургія в столичному храмі Різдва Христового

Традиційно у свято Собору Пресвятої Богородиці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павел служив в храмі на честь Різдва Христового в найбільшому житловому масиві столиці — на Оболоні. Архіпастирю співслужили клірики храму та духовенство міста Києва.

По завершенні богослужіння митрополит Павел привітав настоятеля храму протоієрея Олександра Голода і прихожан з престольним святом.

Звернувшись до присутніх, Намісник Лаври розповів про велику подію, яка нині відзначається, а також пояснив причини втечі Святого сімейства в Єгипет: «…Господь не переставав бути Богом, і міг Сам врятувати Себе від небезпеки. Але втеча в Єгипет відбулася, щоб ніхто не подумав, що Він не любить Своє творіння і нібито не в силах Сам переносити людські страждання».

Святе Євангеліє каже, що: «І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця» (Ін. 1:14). Були переможені устави єства, і невимовним чином відбулося Боговтілення нашого спасіння: «Бог прийняв людську плоть, щоб понести наші немочі і страждання. Бог став людиною, щоб людина стала Богом по благодаті, а не природі».

Владика Павел продовжив своє слово поясненням Євангельського зачала цього дня, вказавши на те, що свою духовну сліпоту людина, якщо не покається, успадковує в майбутньому житті: «…вона піде за людиною і після всезагального воскресіння з мертвих, і це вже буде не тимчасово, а вічно».

На завершення митрополит Павел закликав: «Разом з ангелами заспівати “Слава в вишніх Богу…”, і тоді нам дарується радість, відрада і втіха в Бозі, Який втілився нашого ради спасіння!»

Потім Високопреосвященніший Владика преподав архієрейське благословення і роздав дітям-молільникам іконки та солодощі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Київ вітання

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: