Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.02.2020

«Безмірна любов Отча, адже Господь хоче, щоб ми всі мали спасіння»

002Напередодні другого підготовчого до Великого посту недільного дня, який іменується Неділею про блудного сина, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії Святої Печерської обителі звершив недільне всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Особливістю вечірнього богослужіння Неділі про блудного сина є те, що під час полієлея виконуються піснеспіви «На ріках Вавилонських» і «Покаяння відкрий мені двері, Жизнодавче».

У сам недільний день владика Павел очолив Божественну Літургію в храмі святого великомученика Димитрія Солунського, який знаходиться в районі Жуляни міста Києва. За Літургією митрополиту Павлу співслужили: керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Боярський Феодосій, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Вишневський Спиридон, настоятель храму єпископ Васильківський Миколай, місцеве духовенство.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про зміст пропонованої в цей день притчі про блудного сина, продовживши: «Господь кожного з нас чекає і приймає, як своїх блудних дітей. Безмірна любов Отча, адже Господь хоче, щоб ми всі мали спасіння. Він, як люблячий Отец, ніколи не відвертається від Свого творіння і готовий пробачити нам все. Від нас же потрібно справжнє покаяння, сердечна віра і вірність Богу і Його Святій Церкві.

Не просто так встановлене Церквою прочитання притчі про блудного сина напередодні Великого посту. Час посту як ніякий інший період сприятливий для покаяння, для того, щоб всім нам повернутися в отчий дім, який тут на землі є Церква Христова. Господь чекає завжди нас, Він відкриває нам Свої обійми, і ми повинні відкрити Йому своє серце. Нехай же Всемилостивий Господь укріпить нас у всіх наших працях, в нашому прагненні стати краще і ближче до Бога, щоб усім нам у певний час стати спадкоємцями вічної радості у Царстві Небесному!»

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Також за богослужіннями, які звершувалися в цей день в Києво-Печерській Лаврі, молилися про позбавлення нашого народу від вірусних недуг, в тому числі і від новоявленого коронавируса.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував архіпастирям і священикам, які співслужили, за молитви, привітав тезоіменитого настоятеля храму єпископа Миколая з днем небесного покровителя – святителя Миколая Японського, побажавши йому «міцності сил і всесильної допомоги Божої в нелегкому архіпастирському служінні». Намісник Лаври за дорученням Предстоятеля УПЦ передав владиці Миколаю орден УПЦ Святого рівноапостольного князя Володимира.

Також владика Павел привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн, а на завершення призвав на всіх архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Київ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: