Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.02.2022

Владика Павел вшанував Собор трьох святителів

У день пам’яті вселенських вчителів та святителів — Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста Намісник Києво-Печерської Лаври у співслужінні братії обителі у священному сані звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських.

Напередодні увечері владика Намісник очолив всенічне бдіння в тому ж храмі.

Після читання Євангелія за Літургією владика Павел розповів про кожного зі святих, яких вшановують у цей день, а також про те, за яких обставин було встановлено свято на честь усіх трьох великих святителів. «Святителі були наповнені Духом, і кожен із них досяг святості за допомогою тих чеснот, в яких він удосконалювався, — продовжив Намісник Лаври. — Встановлено це свято для того, щоб не було чвар між людьми, частина з яких більше шанували святителя Василія Великого, інші святителя Григорія Богослова, третя частина святителя Іоанна Златоуста. Але в цьому святі всі вони вказують на те, що вони рівні перед Богом і немає серед них ні першого, ні другого, ні третього, але моляться всі разом за нас у Престола Божого. Вони трудилися в різний час, але всі стояли на одному шляху, і цей шлях єдиний веде нас до спасіння!

Вони і сьогодні з нами через їхні труди, через їхнє життя, подвиги та настанови. Будемо, дорогі браття і сестри, просити Всемилостивого Бога, щоб Він зберіг нас у Святій Соборній Церкві, яка є світлом світу. Щоб ми не випали з цього спасительного корабля, щоб і по кончині нашій Господь сподобив нас стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

По закінченні Літургії були проспівані тропар, кондак і величання, а також прочитана молитва перед іконою трьох святителів, після чого митрополит Павел подякував братії за молитви, привітав усіх іменинників, названих на честь святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста, з днем небесних покровителів, причасників — з прийняттям Животворячих Таїн Христових та прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: