Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.08.2022

Владика Павел вшанував пам’ять прп. Серафима Саровського

024У день святкування знайдення мощей преподобного Серафима, Саровського чудотворця Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію у храмі прп. Агапіта Печерського.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви з архіпастирським словом, розповівши про життєвий шлях і ті чудеса, які звершував і звершує Господь за молитвами св. Серафима Саровського.

«Преподобний з дитинства мав ревність до храму, був глибоко віруючою молодою людиною, — продовжив Намісник Лаври. — У свідомому віці він відвідав Святу Печерську обитель. Тут же, у Києві, він отримав благословення від преподобної Досифеї йти до Саровської пустині, де й подвизався в чернечому чині.

Преподобний Серафим молиться за кожного з нас. Ми, прославляючи його і тих подвижників Києво-Печерської Лаври, пам’ять яких сьогодні звершується — преподобних Паїсія та Памви, усвідомлюємо зараз, що вони мають дерзновіння клопотати за нас перед Богом. Багато може молитва праведного, але ми самі не повинні збіднюватись вірою, не повинні збіднюватись надією, ми не повинні збіднюватись любов’ю, завжди пам’ятаючи, що допомога нам від Господа, Котрий створив увесь цей світ.

Преподобні отці, а також усі святі, які угодили Богу, служать для нас, дорогі браття і сестри, прикладом того, як треба жити. Нехай вони моляться за нас Богу, щоб Він помилував нас і зробив спадкоємцями Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії були проспівані тропарі та прочитані молитви до преподобного Серафима Саровського, а також проспіване величання угодникам Божим, після чого владика Павел подякував братїї, що співслужили, хору під керуванням архімандрита Полікарпа та всім, хто зібрався цього дня у храмі, за молитви, привітав іменинників із днем тезоіменитства, причасників — із прийняттям Животворящих Таїн Христових та прикликав на паству Боже благословення.


Життя преподобного Серафима нерозривно пов’язане з Успенською Києво-Печерською Лаврою. В це святе місце приходив у 70-х роках XVIII століття на прощу юнак Прохор, майбутній світильник нашої землі. У Святих воріт його зустрів лаврський чернець, який, дізнавшись звідки прийшов паломник, запросив переночувати і запропонував трапезу. Наступного дня святий отрок молився на ранній Літургії у печерах.

Благословення вступити до Саровської обителі майбутній преподобний отримав від відомого подвижника (що подвизався в затворі на Дальніх печерах, а потім був переселений до Лаврського скиту в Китаєві), прославленого в лику преподобних, блаженного Досифея, а зараз як преподобна Досифея Київська.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: