Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

30.03.2020

Владика Павел молитовно відзначив річницю намісництва

У понеділок п’ятої седмиці Великого посту Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі обителі. Владиці Наміснику співслужили митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Баришівський Віктор, казначей монастиря архімандрит Нестор, благочинний архімандрит Антоній, ризничний архімандрит Агафон, братія Святої Печерської обителі в священному сані. За богослужінням молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

Під час богослужіння були піднесені молитви за мир в Україні і за єдність Православної Церкви, а також сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесних покровителів, після чого сказав: «Сердечно дякую владикам і братії, які розділили зі мною сердечну молитву в день 26-річчя мого намісництва. Я сердечно дякую хору, який співав злагоджено, я дякую братії, що невпинно підносить тут свої молитви.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять угодників Києво-Печерських Никона і Захарії, ми молимося щодня біля мощей Печерських святих, і ми знаємо, що у кожного з них були свої життєві обставини і кожного з них Господь привів в монастир своїм шляхом, але мета у них була одна спасти свою душу. Вони залишили рідну домівку, вони залишили світ, багатство, славу, вони залишили все і пішли за Христом. Вони зачинилися в печерах Христа ради і заради нас! Своєю лагідністю, смиренням, послухом вони досягли такої вершини, що стали співрозмовниками ангелів. Нам також ніхто не заважає стати святими, тільки лише наше недбальство, наше життєве невдоволення, наші образи, наші лукаві помисли…

Будемо ж користуватися тим, що дає нам Господь, але, найголовніше, не будемо слабшати вірою, не будемо залишати Господа, і які б не були випробування в житті, ніколи не будемо залишати Церкви Христової, щоб нам всім разом досягти вічної радості і вічного спасіння! Благословення Господнє нехай перебуває на вас завжди нині і повсякчас і на віки віків!»

Від імені братії владику Намісника привітав казначей архімандрит Нестор: «З юності Ви, дорогий Владико, були виховані в благочесті, дивлячись на приклад старців і духовних наставників, які зустрічалися на Вашому життєвому шляху. З першого дня прибуття в Лавру й до цього часу Ви перебуваєте в постійному піклуванні про відродження обителі, про духовне зростання братії, про розвиток чернечого життя. І Вашими старанними молитвами, і Вашою наполегливістю день за днем Лаврі передавалися корпуси і храми. І сьогодні всі будівлі Нижньої Лаври належать монастирю. Потрібно було знайти колосальні кошти для того, щоб відновити ці корпуси, відреставрувати храми, щоб вони наповнилися людьми.

Як люблячий отець Ви завжди мали піклування не тільки про братію, а й про всіх, хто приходить до святої обителі, щоб всі мали доступ до лаврських святинь. Вашими молитвами Господь наповнив Лавру братією, паломниками і парафіянами. Ми Вам вдячні за це, Владико! Незважаючи на всю Вашу зайнятість, для нас всіх Ви були і залишаєтесь прикладом справжнього монаха, прикладом істинної і міцної віри, євангельської любові до ближнього і відданості Православній Церкві!

Ми дякуємо Господу за доброго пастиря, якого Господь дав нам у Вашій особі, і щиро просимо, щоб заступництвом Небесної Ігуменії цієї святої обителі і молитвами всіх преподобних Печерських Господь подавав Вам міцність душевну і тілесну і дарував Вам Своє благословення і Свою благодать, щоб Ви і в подальші роки могли звершувати своє служіння на благо Святої Лаври і Святої Церкви на многая і благая літа!»

На завершення владика Павел подякував отцю Нестору за вітання і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: