Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

01.12.2020

Відбудеться винос мощей преподобного Варлаама, ігумена Печерського

1 грудня в 16.20 відбудеться винос мощей преподобного Варлаама, ігумена Печерського. Мощі будуть перенесені з Ближніх печер до Хрестовоздвиженського храму монастиря, де буде потім звершено всенічне бдіння. Після Божественної Літургії в день пам’яті преподобного всі бажаючі зможуть до 11.15 помолитися в Хрестовоздвиженському храмі перед ракою з мощами святого, потім нетлінні останки будуть знову повернуті в Ближні печери.


Преподобний Варлаам, ігумен Печерський, жив в XI столітті в Києві, був сином знатного боярина. З молодих років він прагнув до чернечого життя і пішов до преподобного Антонія Печерського, який прийняв благочестивого юнака, що твердо вирішив стати ченцем, і звелів преподобному Никону звершити над ним чернечий постриг.

Батько преподобного Варлаама намагався насильно повернути його додому, але, переконавшись, що син ніколи не повернеться в світ, відпустив його. Коли число ченців у печерах стало зростати, преподобний Антоній поставив преподобного Варлаама ігуменом, а сам переселився в іншу печеру і знову став жити на самоті.

Преподобний Варлаам став першим ігуменом Києво-Печерського монастиря. У 1058 році, отримавши благословення преподобного Антонія, преподобний Варлаам побудував над печерою дерев’яну церкву на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Згодом преподобний Варлаам став ігуменом новоствореного монастиря на честь великомученика Димитрія. Двічі преподобний Варлаам звершував паломництво до святих місць Єрусалиму і Константинополя. Повертаючись з другої подорожі, він помер у Володимирському Святогірському монастирі на Волині в 1065 році і був похований, згідно із заповітом, в Печерській обителі в Ближніх печерах.

Тропарь Варлааму, игумену Печерскому, в Ближних пещерах

Мира красная и славу его оставль, /
притекл еси в пещеру, /
идеже от силы преуспевая в силу, /
был еси вождь Христова стада, всеславне Варлааме, /
еже яко упас добре, упаси и нас, молим тя, /
сохраняя от всех зол, да тя ублажаем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: