Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

20.07.2018

В Лаврі розпочала роботу Міжнародна конференція

В актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відкрилася Міжнародна конференція «Києво-Печерська Лавра — Афон — Єрусалим: єдність крізь століття». Вона присвячена 30-річчю відродження чернечого життя в Києво-Печерській Лаврі, 1035-річчю від дня народження «отця давньоруського чернецтва» прп. Антонія Печерського та 1030-річчю Хрещення Київської Русі. Даний захід проходить з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

В конференції беруть участь 80 богословів і вчених з 15 країн світу. Серед них представники Святої Гори Афон і Храму Гробу Господнього в Єрусалимі, а також учасники з Великобританії, США, Росії, Білорусі, Греції, Ізраїлю, Австрії, Німеччини, Румунії, Болгарії, Молдови, Польщі, Сербії, Чехії, Грузії.

Організаторами конференції виступили: Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Київська духовна академія і семінарія, Міжнародний інститут афонської спадщини.

Відкрилося пленарне засідання Вітальним словом Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія. В своєму зверненні до гостей Блаженніший Владика зокрема сказав: «Крім Святої Землі і Святої Гори Афон в жодній країні світу немає більше такого місця, де зібрана така велика кількість православних святинь, як в нашій Києво-Печерській Лаврі. Тому і сам Київ називали в давнину “Другим Єрусалимом”, а Києво-Печерську Лавру — “Руським Афоном” і “Третім уділом Божої Матері”. Центральне місце в Соборі всіх преподобних отців Печерських займає преподобний Антоній, засновник Печерської обителі і “отець руського чернецтва”. Цей подвижник здавна почитається як “начальник усіх руських ченців”, оскільки заснована ним на Київських горах Печерська обитель багато століть служила крупним центром давньоруського чернецтва і просвіти для всієї Русі, таким центром вона залишається і тепер — для всієї України та інших православних сусідніх країн. А приніс Господнє благословення преподобний Антоній для Києва саме з Афона, де трудився в юні роки і там наповнився благочестивим бажанням запалити живий вогонь віри в своїй Вітчизні».

Представник Предстоятеля Єрусалимської Православної Церкви зачитав Вітальне слово Блаженнішого Феофіла III, Патріарха Святого Града Єрусалима і всієї Палестини. Було зачитане слово представника Першоієрарха Руської Православної Церкви Закордоном митрополита Нью-Йоркського і східно-американським Іларіона.

Також з Вітальним словом до організаторів та учасників конференції звернувся голова Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Далі слова вітання зачитали: представник керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, представник митрополита Діоклійського Калліста (Уера) (Константинопольська Православна Церква), представники Гори Афон, інші високопоставлені гості з ближнього і дальнього зарубіжжя.

На завершення пленарного засідання з доповіддю на тему: «Духовний зв’язок Києво-Печерської Лаври, града Єрусалима і Святої Гори Афон» виступив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Після перерви на обід конференція продовжила роботу в секціях, а завершиться 21 липня після виступу всіх учасників.

Нагадуємо, що 22–23 липня, до дня пам’яті преподобного Антонія Печерського відбудуться урочисті богослужіння з нагоди 30-річчя відродження чернечого життя в Києво-Печерській Лаврі.

22 липня о 16:00 розпочнеться всенічне бдіння в Успенському соборі, 23 липня о 8:30 в тому ж храмі буде звершуватися Божественна Літургія. Богослужіння очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: