Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.04.2022

У Лаврі звершена остання в цьому році Літургія Передосвячених Дарів

019

Богослужбові читання та піснеспіви Великої Середи нагадують про події зради Іудою Христа Спасителя, а також про те, як грішниця омила сльозами і помазала миром ноги Христа, тим самим підготувавши Його до погребіння.

Православною Церквою в цей день встановлено звершення останньої Літургії свт. Григорія, папи Римського, після чого Літургія Передосвячених Дарів не буде звершуватися до наступного Великого посту.

На третій день Страсної седмиці Намісник Києво-Печерської Лаври звершив уставні богослужіння в Хрестовоздвиженському храмі монастиря, а Предстоятель Української Православної Церкви – в лаврському храмі прп. Агапіта Печерського. Під час Літургії Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій удостоїв богослужбових нагород кліриків Київської Митрополії.

Під час Літургії Передосвячених Дарів митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія та гості монастиря у священному сані. Перед богослужінням владика Павел традиційно прочитав євангельські зачала Страсної седмиці на дев’ятому часі.

Під час Літургії Передосвячених Дарів були проголошені особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та позбавлення від всякого ворога та супостата. Також підносилися сугубі молитви за упокій воїнів, що на полі битви життя своє поклали, і всіх безневинно вбитих.

Після заамвонної молитви митрополит Павел прочитав в цьому році востаннє молитву преподобного Єфрема Сиріна. З цього дня і до свята Святої Трійці земні поклони відміняються, за винятком тих, які встановлено звершувати перед Плащаницею після її винесення у Страсну П’ятницю. Також з цього дня до Фоміної неділі припиняється стихослов ‘я Псалтиря.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: