Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Статті

28.11.2017

Різдвяний піст: час стати краще

иеромонах Иннокентий

Відповідно до встановленої Православною Церквою традиції після дня пам’яті святого апостола Филипа, який звершується 28 листопада за новим стилем, починається Різдвяний піст, іменований також і Филиповим. Триває він 40 днів і закінчується 6 січня, напередодні Різдва Христового. Піст цей не є таким строгим, як Великий або Успенський, дозволяється вкушання риби, за винятком середи і п’ятниці, а також в період співу трипіснця на повечір’ї незадовго до настання свята Різдва Христового.

У першу неділю Филиппова поста після свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке звершується 4 грудня, співається катавасія «Христос народжується, славте», тим самим Православна Церква дає нам можливість духовно підготуватися до цього великого торжества, дає розуміння того, що з моменту Народження на світ Христа Спасителя починається нова ера в історії людства, в якій кожна людина, що повірила в Христа, стає причасником нової реальності — участі в бутті Церкви, де всі ми покликані до спасіння.

Подібно до трьох волхвів, які побачили зірку в небі і прийшли поклонитися Богонемовляті — Спасителю світу, і ми повинні безперестанно прибігати до Іісуса, просячи Його про помилування, про відпущення гріхів, про спадок Царства Небесного.

Згадуючи Різдво Христове, ми не повинні забувати про жертву, яку приніс Христос через 33 роки Свого земного життя. Крізь часи зважаючи на Його земний шлях, який Він пройде заради нашого спасіння, ми не повинні забувати про те, як Він буде страждати на Хресті, як зазнає муки і смерть.

Готуючись зустріти Різдво, ми побачимо Спасителя на іконі разом з Його Пречистою Матір’ю. У ці дні ми всією своєю душею і серцем пригорнимось до Нього, облобизаємо Його маленькі ручки, які Він розпростер для того, щоб вмістити в них весь світ, щоб стати Тим Єдиним, Хто здатний привести нас до спасіння.

«Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого» (Ін. 3:16), — сповіщає нам Святе Письмо. У ці дні посту, коли весь світ готується до Народження Спасителя, ми стаємо причетними до найбільшої Радості і Таємниці нашого відкуплення від гріхів Боголюдиною, прийнявши Його в своє серце, поклонившись Йому, принісши Йому свої дари — нашу віру, надію і любов.

Немов підкріплюючи людину в нелегкому діланні поста, Церква в цей період шанує безліч прославлених святих: це преподобний Варлаам, ігумен Печерський, свята великомучениця Катерина, святий апостол Андрій Первозванний, свята великомучениця Варвара, Святитель Миколай Чудотворець, святитель Спиридон Триміфунтський. І дні їх пам’яті є особливо урочистими, що виражається в богослужіннях і богослужбових текстах.

Призначення поста — очищення людської душі стриманням і молитвою. Піст даний для того, щоб хоч трохи виправитися і духовно стати на щабель вище. І дивлячись на Богонемовля Спасителя, ми повинні, зобов’язані, припасти до Його пречистого образу. Ми повинні усвідомити свою гріховність і свою негідність, зрозуміти, куди Христос кличе нас Своїм Народженням. Цим Господь нас спасає. Він дає нам можливість покаяння і прилучення Його Святих Таїн, щоб тим самим ми найбільшою мірою змогли очистити свою душу.

У дні Різдвяного посту завжди будемо намагатися принести нелицемірне покаяння, прийняти Господа в свою душу і серце, спробувати стати кращим, чистішим, навіть трохи розумнішим, розумніше і мудріше, щоб після закінчення сорока днів з невимовною радістю зустріти свято Різдва Христового, віддати своє життя Народженому Спасителю і стати спадкоємцями вічних благ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: