Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

14.04.2024

Предстоятель УПЦ очолив у Лаврі богослужіння Неділі 4-ї Великого посту

Четверта неділя Великого посту присвячена пам’яті великого подвижника преподобного Іоанна Ліствичника. Синайський ігумен у своїй праці «Ліствиця» склав вчення про моральне вдосконалення – сходи, поступово піднімаючись якими, можна духовно зійти з землі на Небо.

Літургію свт. Василія Великого в недільний день (а напередодні ввечері – всенічне бдіння) в лаврському храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Під час богослужіння Священноархімандриту Києво-Печерської Лаври співслужили митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, а також братія і гості обителі на чолі з духівником архімандритом Антонієм.

Після читання Євангелія Предстоятель УПЦ пояснив, чому саме під час Великого посту згадується прп. Іоанн Ліствичник і його головна праця.

«Господь нескінченний у Своїх досконалостях, — продовжив Блаженніший Владика. — Тому людина, яка все вище й вище піднімається щаблями духовної досконалості, уподібнюється своєму Творцеві, і цей процес нескінченний. Коли людина виконує заповіді Господні, то втілює Божественний образ у своєму житті. І цей образ зводить людину від одного ступеня любові до наступного. Але оскільки Бог є Любов, то і ця духовна досконалість не має кінця, вона вічна

Хай допоможе нам Господь, дорогі брати і сестри, трудитися у справі свого спасіння, щоб ми з радістю зустріли велике і світле свято Славного Христового Воскресіння!».

Ранню Божественну Літургію в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» очолив блюститель Ближніх печер архімандрит Іоанн.

Під час усіх богослужінь підносились особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: