Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

01.06.2016

Під патронатом Лаври відбувся перший Фестиваль «БОЖІ ДІТИ»

https://youtu.be/JS7LnX3sDkk

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в 2016 році Свята Успенська Києво-Печерська Лавра проводить Фестиваль доброти і дитинства «Божі ДІТИ», тим започаткувавши добру традицію для щорічного його проведення. З ініціативи митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла в його організації взяли активну участь ієромонах Гліб і ієромонах Макарій, що несуть послух в соціальному відділі Києво-Печерської Лаври, а також інші насельники монастиря.

Відкриття заходу відбулося під спів тропаря Пасхи хором Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа. Потім слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія зачитав архієпископ Макарівський Іларій. Предстоятель УПЦ преподав усім присутнім своє Первосвятительське благословення і сказав, що Церква завжди дбала про тих, хто цього найбільш потребував – про дітей. І навіть Христос звертався до Своїх учнів: «… діти», як би підкреслюючи, що якщо людина буде вільною від своїх пристрастей, то вона стане чистою серцем як дитина. Блаженніший у своєму зверненні закликав усіх очистити свої серця і йти до Бога.

Вітальне слово Намісника Лаври митрополита Павла учасникам Фестивалю доброти та дитинства «Божі діти»:

“Ваше Блаженство, Блаженніший Владико і Отець!
Шановні владики, отці браття і сестри!
Дорогі діти!
Христос Воскрес!

Вітаю усіх присутніх на відкритті Фестивалю доброти та дитинства «Божі діти»!

Обираючи назву для цього Фестивалю, який покликаний донести звістку про Воскреслого Христа не тільки словами, але й благими справами, ми зупинилися на назві «Божі діти», тому що у Священному Писанні Господь завжди уподібнював та закликав Своїх учнів, а з ними й усіх нас, бути дітьми, бути дітьми Божими. Євангельське розуміння слова «дитинство» — це відношення до життя не в сенсі легковажності, а у відсутності піклування про земне, прив’язаності до марнотних турбот: «Не піклуйтеся про завтрашній день, бо завтрашній день буде піклуватися про своє» (Мф. 6:34). Хто так живе заради Христа – той дитя Боже.

Дитинство – це особлива радісна і незабутня пора, світанок життя, коли формується особистість людини, її світогляд, закладаються підвалини характеру. Саме від того, якими будуть ці роки, чи буде дитина вірити та любити Бога, відвідувати святий храм, багато в чому залежить уся її подальша доля. Тому задача Церкви докладати усіх зусиль та всіляко допомагати дітям і їх сім’ям, подарувати їм свою любов і тепло, а особливо тим, які потрапили у важку життєву ситуацію.

Києво-Печерська Лавра, як найдавніша обитель на Русі завжди турбувалася про нужденних. Вважається, що один із засновників обителі — преподобний Феодосій Печерський започаткував благодійництво серед монастирів на Русі, постановивши відраховувати десяту частину прибутку монастиря на допомогу бідним та нужденним.

Виконуючи слова Євангелія «Служіть один одному тим даром, який отримали» (1 Пет. 4: 10) та завіти наших святих попередників – преподобних отців Печерських, нетлінні мощі яких протягом багатьох століть і понині почивають у печерах, Свята Лавра продовжує здійснювати соціальне служіння ближнім, які вимагають особливої допомоги і турботи. Братія монастиря в міру своїх сил і можливостей надають допомогу людям, які приходять до святої обителі зі своїм болем та потребами. Вірю, що Господь не полишить нашу обитель та благословить наші благі починання.

Сьогодні ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей. Це свято нагадує нам, дорослим, про нашу відповідальність за тих, чиє майбутнє повністю залежить від нашої уваги і турботи про них в сьогоденні. Через це хочу висловити велику подяку усім тим, хто долучився до нашого проекту, підтримав нас у нашій ініціативі та допоміг кожен по своїм можливостям.

Особливо хочу подякувати Вам, Ваше Блаженство, за Ваші молитви, підтримку та допомогу. Нехай Господь воздасть Вам сторицею та благословить Вас міцним здоров’ям!

Також хочу подякувати усім Преосвященним владикам, які долучилися до організації Фестивалю та подарували сьогодні радість та щирі посмішки дітям з усієї України. Висловлюю вдячність і Генеральному директору Національного палацу мистецтв «Україна» Роману Степановичу Недзельському, який люб’язно погодився надати приміщення для проведення Фестивалю. Щира вдячність та низький уклін усім учасникам сьогоднішнього заходу!

Нехай Всемилостивий Господь укріпить та благословить кожного, хто робить у ці складні часи усе можливе, щоб усі нужденні, а особливо — діти, були усміхненими та щасливими.

На завершення, хочу особливо звернутися до самих юних і самих важливих гостей сьогоднішнього заходу — дітей. Любі діти! Бажаю вам пам’ятати та любити Бога, Його Святу Церкву, своїх батьків, рідних та близьких. Бажаю, щоб усі ваші заповітні мрії здійснилися, адже дитинство — це пора сподівань та здійснення мрій. Будьте з Богом і Він вас ніколи не залишить!

Нехай Боже благословення буде з усіма нами!”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

відео благодійність концерт

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: