Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.03.2020

Неділя сиропусна

В останній недільний день перед початком Великого посту, коли Святою Православною Церквою згадується Адамове вигнання з Раю, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Його Блаженству співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія Предстоятель УПЦ звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про подію гріхопадіння праотців і вигнання Адама з Раю, а також про важливість посту, молитви та здержливості в житті людини, після чого продовжив: «Після гріхопадіння праотці не проявили покаяння, вони почали самовиправдовуватися і стали нездатними жити в Раю. Господь віддаляє людину з Раю, і Адам розпочинає скорботне і багатохворобливе життя. І Адам, пам’ятаючи про своє життя в Раю, все своє життя плакав.

Через порушення заповіді, через порушення посту, як каже Свята Церква, Адам втратив райське життя, і повернути його можна тільки через дотримання посту. Постом ми повинні привести себе в порядок: своє тіло, свою душу і стати здатними жити з Богом, насолоджуватися тими благами, якими насолоджується людина, яка живе з Богом. Така людина відчуває спокій, душевну радість, у такої людини все добре, і у неї немає нарікань ні на що. Все для неї приносить радість.

Тому і ми, дорогі браття і сестри, повинні привести своє життя в порядок, щоб і ми могли правильно спілкуватися з Богом, щоб ми могли творити волю Божу і змирятися перед Богом. Нехай Господь допоможе нам трудитися в пості і молитві, щоб в пості і молитві ми піднімалися до Бога, і щоб мир Божий і Боже благословення наповнювали нашу душу!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також за Літургією Блаженніший Владика звершив дияконську хіротонію.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого призвав на віруючих Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: