Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.01.2010

Навколо питання про внесення змін до проекту Податкового кодексу

До редакції сайта Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври надходять листи з проханнями роз’яснити позицію Церкви щодо окремих положень проекту Податкового кодексу. Віруючі звертаються до намісника Києво-Печерської Лаври архієпископа Павла з пропозиціями внесення до цього проекту поправок, які знімуть напруження навколо питання, пов’язаного з формою відображення даних фізичної особи в податкових нормативних документах.

Питання, підняті в листах та зверненнях як окремих осіб так і груп людей, торкаються духовного життя кожної особистості, тому редакція вважає необхідним на сторінках офіційного сайта Києво-Печерської Лаври широко висвітлювати інформацію навколо цієї соціально важливої теми, яка вже вийшла на рівень загальноцерковної. На нинішній стадії процесу до обговорення проекту долучилася значна кількість мирян.

Ми вже розміщували матеріали стосовно ситуації навколо проекту Податкового кодексу та участі в цьому процесі священноначалія Церкви, яке докладає чимало зусиль для вивчення проблеми та поміркованого її вирішення.

Висловлюючи позицію Церкви з питання прийняття Верховною Радою України проекту Податкового кодексу, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Володимир звернувся з листом до Президента України Віктора Федоровича Януковича.

«Шановний Вікторе Федоровичу!

Упродовж останніх місяців вірні Української Православної Церкви висловлюють занепокоєння у зв’язку з обговоренням Верховною Радою України проекту Податкового кодексу України, внесеного на її розгляд суб’єктами законодавчої ініціативи – народними депутатами України Катеринчуком М.Д., Кармазіним Ю.А., Ляпіною К.М., Королевською Н.Ю., Матвієнком А.С., Тарасюком Б.І., Мартиненком М.В., Стретовичем В.М.

Оскільки питання про механізм обліку фізичних осіб – платників податків викликає в церковному середовищі дискусії, які загрожують громадському спокою, вважаю за необхідне ще раз висловити позицію Церкви з цього приводу.

Православна Церква вважає, що прийняття або відмова від ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків є справою особистого вибору людини. Прийняття такого номера або відмова від нього не може розглядатися як відступництво від віри або гріховне діяння.

З іншого боку, ми завжди наполягали на тому, що не слід примушувати приймати ідентифікаційні номери тих, хто свідомо не хоче цього робити (Послання Священного Синоду Української Православної Церкви від 29.12.2003).

Тому сьогодні, коли триває дискусія з приводу проекту Податкового кодексу України, вважаю своїм пастирським обов’язком звернутися до Вас, шановний пане Президенте, з таким проханням:

Враховуючи позицію Української Православної Церкви, зафіксовану в її офіційних документах (рішення Священного Синоду від 19.05.1998 та від 29.12.2003), передбачити в Податковому кодексі України можливість для фізичних осіб здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера та затвердити для тих осіб, які з релігійних або інших переконань не бажають приймати ідентифікаційні номери, альтернативну форму обліку платників податків.

Зобов’язати Державну податкову адміністрацію України в особі її місцевих податкових інспекцій вносити на підставі заяв громадян відмітки в паспорт щодо можливості здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера, а також анулювати ідентифікаційні номери громадян, які відмовились від них. Прикликаємо на Ваші труди Боже благословення».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: