Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.12.2017

Намісник Лаври очолив богослужіння в день пам’яті прп. Сави Освяченого

У день пам’яті преподобного Сави Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Ірпінського Климента, єпископа Золотоношського Іоанна, а також братії монастиря в священному сані звершив ранню Божественну Літургію в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість».

Преподобний Сава Освячений є одним з найбільш шанованих святих християнського світу. Він жив в V-VI століттях і є автором Єрусалимського статуту, згідно з яким живуть деякі Помісні Православні Церкви і монастирі. Його нетлінні мощі зараз знаходяться в Лаврі преподобного Сави Освяченого, розташованої на західному березі річки Йордан в долині Кедрон в Ізраїлі.

Напередодні ввечері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських митрополит Павел у співслужінні архієпископа Климента, братії та гостей Лаври очолив полієлейну службу. Після звершення Літургії владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про житіє святого Сави, його батьків, початок чернечого шляху, в яких монастирях трудився, які чудеса за його молитвами відбувалися при його житті і відбуваються зараз.

«Він є для нас прикладом у всьому, — сказав на завершення митрополит Павел. — Він був люблячим пастирем, доброю людиною, зразковим монахом, ревнителем віри Православної. Він цілком присвятив себе Богу і зараз, віримо, стоїть біля Престолу Божого за всіх нас і молиться про те, щоб Господь не залишив нас і дарував усім нам вічне спасіння».

Традиційно в день пам’яті преподробного Сави Освяченого в Києво-Печерській Лаврі звершуються заупокійні богослужіння за покійними ктиторами і благодійниками Святої Печерської обителі. Панахиду по закінченні ранньої Літургії очолив митрополит Павел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: