Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.01.2020

Митрополит Павел звершив Літургію в Феофанії

У день пам’яті одного з найбільш шанованих святих Православної Церкви преподобного Серафима Саровського глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Пантелеімонівському жіночому монастирі столиці, що розташований в урочищі «Феофанія».

Владиці Павлу співслужили духівник обителі архієпископ Яготинський Серафим, місцеве духовенство.

Після читання Євангелія Намісник Києво-Печерської Лаври звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про батьків, життя і молитовний подвиг преподобного Серафима Саровського, про те, як він отримав в Києві від преподобної Досифеї Китаєвської благословення на чернецтво, а також про ті чудеса, які відбувалися і відбуваються за його молитвами, після чого продовжив: «Якби ми зараз почали говорити про те, скільки чудес звершив преподобний Серафим Саровський, то нам би не вистачило нашого усього життя. До нього приходило безліч людей за порадою, за добрим словом, просто за благословенням, і нікому ніколи він не відмовляв у спілкуванні, зустрічаючи словами: “Христос воскрес, радість моя!” Подвиги і праці його нескінченні! І завдяки його молитвам стоїть світ, зміцнюється Церква Христова і ми з вами і до цього дня залишаємося вірними чадами Святої Соборної і Апостольської Церкви.

Блаженною була і його кончина. Святий старець говорив, щоб люди приходили до нього і говорили з ним як з живим. І він завжди чує наші прохання і молитви. Не повинно бути у нас такого дня, щоб ми не звернули свої слова до Бога, до Його Пречистої Матері і до Його дивних угодників. Багато людей виправдовуються тим, що у них нібито немає часу на молитви, але це лукавство, адже знаходиться час для всіх справ, але тільки не для Бога. А якби ми постійно перебували в молитві, постійно призивали допомогу святих, то не було б у нас війни, не було б у нас незгоди, не було б сімейних негараздів, різного роду розбрату і так далі.

Будемо ж в цей день, дорогі брати і сестри, дякувати Богу за всі Його милості, будемо просити преподобного Серафима Саровського, щоб за його молитвами Господь благословив і зміцнив всіх нас, щоб усі ми змогли прославити Триєдиного Бога і стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії було звершено молебень, під час якого була прочитана молитва преподобному Серафиму Саровському. Далі владика Павел привітав архієпископа Серафима з днем небесного покровителя: «Бажаю Вам кріпості сил, здоров’я душевного і тілесного і безперестанної допомоги Божої в нелегкому архіпастирському служінні». Також митрополит Павел привітав усіх іменинників з днем ангела, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: