Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.04.2021

Митрополит Павел очолив читання Великого канону прп. Андрія Критського

001Богослужіння напередодні четвіртка Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії в священному сані.

У середу вранці 5-ї седмиці Великого посту за давньою лаврською традицією після читання великопісних часів в Трапезному храмі був звершений Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці, а ввечері цього дня  — уставне богослужіння, що має назву Маріїне стояння. Під час особливого чинопослідування прочитується весь Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського.

Якщо в перші дні Великого посту читання цього канону поділялося на чотири частини, то зараз всі вони об’єднуються і складають єдиний покаянний плач, в якому зібрана вся історія гріхопадіння і покаяння людства від створення світу.

Під час богослужіння митрополит Павел прочитав житіє преподобної Марії Єгипетської, яка багато часу провела в пустелі, досягнувши своїми покаянними працями і подвигами вічного спасіння.

Майбутня подвижниця жила на рубежі V — VI століть, понад 17 років була блудницею. Одного разу вона прибула до Єрусалиму на свято Хрестовоздвиження і не змогла увійти в храм, після чого гаряче молилася Пресвятій Богородиці і потім змогла вклонитися найбільшій християнській святині — Животворящому Древу Господньому.

Утреню в Успенському соборі Лаври очолив духівник монастиря архімандрит Антоній. За звичаєм Печерської обителі під час богослужіння весь Великий покаянний канон був поперемінно проспіваний братськими хорами з канонархом.

У сам день четверга Великого канону митрополит Павел очолить Божественну Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Схожі матеріали

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: